Konferencja organizowana jest wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.
Stało się już tradycją, że od 2015 roku, w ramach tego wydarzenia spotykają się w Uniwersytecie Jagiellońskim ludzie dobrej woli, pragnący nieść bezinteresowną pomoc i ulgę w cierpieniu chorym u kresu życia. Podczas VIII edycji konferencji zostaną omówione, między innymi, następujące kwestie: różnice w kwalifikowaniu do opieki paliatywnej w Polsce i za granicą, czego oczekują pacjenci w ramach komunikowania się z personelem medycznym, jak pomóc choremu, który nie jest już w stanie dotrzeć do przychodni, farmakoterapia u kresu życia, wolontariat medyczny – dlaczego jest potrzebny nie tylko w opiece hospicyjnej czy rola pielęgniarki w planowaniu opieki końca życia.
Konferencja ma charakter otwarty, udział w niej jest bezpłatny ale obowiązuje rejestracja. Skierowana jest do naukowców, ekspertów, praktyków, lekarzy, doktorantów, studentów, wolontariuszy, organizacji społecznych i pozarządowych oraz wszystkich zaangażowanych lub zainteresowanych opieką paliatywną i hospicyjną. Uczestnicy, którzy w formularzu zgłoszeniowym wyrażą taką prośbę, otrzymają certyfikaty uczestnictwa, a lekarzom zostaną przyznane punkty edukacyjne za udział w konferencji oraz za udział w wybranym warsztacie.
Rozmowa w cztery oczy najlepsza dla mózgu
