W Polsce działa 48,5 tys. szkół i przedszkoli. Aktualnie w 53 szkołach w Polsce wprowadzono nauczanie zdalne, a 29 szkół prowadzi lekcje w trybie hybrydowym - czytamy w Onet.pl.
Tryb hybrydowy oznacza, że tylko część klas przeszła na nauczanie zdalne, a pozostali uczniowie przychodzą na lekcje do szkoły. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone w części szkół w Polsce. Jednak jednym z wyjątków jest IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej, w którym potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z uczniów. Dyrekcja liceum wystosowała wniosek do sanepidu o wprowadzenie nauki zdalnej, jednak decyzja była negatywna. Nauczanie zdalne zostało wprowadzone tylko w klasie zakażonego ucznia - informuje Onet.pl.
"Liceum Hoffmanowej to duża szkoła, więc tam trudno mówić o kontakcie w kwestii całej placówki. Dochodzenie polega na tym, że sprawdza się, jakie osoby, w jakim czasie miały ze sobą kontakt, żeby ocenić zagrożenie. To już jest opinia powiatowego inspektora. Tak zakładaliśmy, że nie zawsze jest konieczność wyłączenia całej szkoły. Czasem wystarczy przejść w mieszany tryb nauki" - informuje wiceminister edukacji Maciej Kopeć cytowany przez Onet.
Źródło: Onet.pl
