Natomiast od wtorku, 2 listopada, osoby pomagające starszym, przeniosą się na przystanki koło Starego Kleparza, na skrzyżowaniu ulic Basztowej, Sławkowskiej i Długiej. Asystenci będą dyżurować w dni powszednie od godziny 8 do 11.
Zobacz także: Kraków: jak dojechać do cmentarzy
Asysta potrwa do połowy grudnia. Pomoc dla osób starszych na przystankach komunikacji miejskiej jest jednym z najważniejszym z działań realizowanych w ramach unijnego projektu AENEAS. Jest on dofinansowany przez działającą przy Komisji Europejskiej Agencję ds. Konkurencyjności i Innowacyjności - EACI w ramach programu STEER.
Asystenci - przeszkolone młode osoby, ubrane w charakterystyczne czerwone kurtki i wyposażone w identyfikatory - udzielają informacji o dostępnych połączeniach, trasach i liniach komunikacji zbiorowej, pomagają osobom starszym w odszukaniu właściwych informacji na rozkładach jazdy, zakupie biletów oraz obsłudze (doładowaniach) Krakowskiej Karty Miejskiej.
W ramach projektu AENEAS specjalnymi piktogramami oznakowane zostały siedzenia w autobusach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez firmę Mobilis. Oprócz tego wydana została broszura informacyjna dla osób starszych - Krakowski Transport bez Tajemnic. Wydawnictwo dostępne jest budynkach Urzędu Miasta Kraków. Działania w ramach projektu AENEAS reklamują plakaty autorstwa Andrzeja Mleczki.
Plakaty wyprodukowane na bazie rysunków krakowianina pojawiły się w centrum Krakowa już na początku maja br., we wszystkich krakowskich szkołach podstawowych i gimnazjach. Projekt AENEAS ma zachęcić osoby starsze do podróżowania po Krakowie komunikacją, rowerem lub pieszo. Wspólnie z Krakowem, w działania na rzecz mobilności osób starszych włączyły się także San Sebastian, Monachium, Odense i Salzburg.
A może to Ciebie szukamy? Zostań**miss internetu**województwa małopolskiego
Zobacz, jak** poruszać się po Krakowie**1 listopada
Wybierz prezydenta Krakowa.**Oddaj głos już dziśZobacz co mają do powiedzenia krakowianom**kandydaci na prezydenta