https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Bloki przed Tauron Areną już gotowe. 90 proc. mieszkań sprzedanych

Pog
Bloki przed Tauron Areną, zdjęcia z początku roku
Bloki przed Tauron Areną, zdjęcia z początku roku Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Osiedle Supernova przy ulicy Lema otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Bloki stoją tuż przed Tauron Areną Kraków. Największa hala w Polsce od strony ulicy jest zasłonięta budynkami. Z kolei mieszkańcy, którzy wprowadzą się do mieszkań, będą musieli liczyć z uciążliwościami wielkiego obiektu, w tym ledowego oświetlenia na elewacji hali.

Firma Cordia Polska, będąca częścią węgierskiej grupy Futureal, otrzymała pozwolenie na użytkowanie krakowskiego osiedla Supernova. W pięciu budynkach znajdują się łącznie 184 mieszkania o powierzchni od 27 do 99 mkw. Ponad 90 proc. z nich znalazło już swoich nabywców - chwali się deweloper.

Inwestycja od początku budziła kontrowersje, bo bloki mieszkalne powstały tam, gdzie plan miejscowy przewidywał zabudowę usługową. Teraz nowi mieszkańcy będą oglądać z bliska halę oraz wielkie oświetlenie ledowe, które regularnie świeci się na elewacji obiektu i jest widoczne z wieluset metrów.

Tauron Arena Kraków miała być perełką pośród zieleni. Jednak urzędnicy tak opracowali plan miejscowy dla tego rejonu, a radni go przyjęli, że teraz największa polska hala będzie otoczona blokami. Od Alei Pokoju osiedle jest już praktycznie gotowe.

„Lema - Park Lotników Polskich” to plan uchwalony w marcu zeszłego roku. Od początku jego zapisy budziły kontrowersje, bo zakładały zabudowę w rejonie Tauron Areny Kraków, na terenach zielonych. Przed uchwalenie planu aktywiści miejscy zabiegali, żeby Park Lotników „dociągnąć” do ulicy Lema. Nie udało się, zamiast drzew będzie las bloków.

U zbiegu ulicy Lema i al. Pokoju plan dopuszcza zabudowę usługową. Deweloper na podstawie „wuzetki” otrzymał jednak wcześniej pozwolenie na budowę osiedla. Bloki są już praktycznie gotowe. Inwestycja mieszkaniowa w tym miejscu wydaje się absurdalna, ale jednak powstała. Przyszli mieszkańcy w czasie koncertów i imprez sportowych będą mieli utrudniony dojazd i wyjazd. Do tego wieczorami będzie ich oślepiać ledowe oświetlenie hali, gdzie pojawiają się zapowiedzi różnych imprez, reklamy czy tak jak teraz, życzenia świąteczne od sponsorów.

Komunikat inwestora

– Supernova to trzeci ukończony projekt Cordia Polska w stolicy Małopolski. Tak samo jak w przypadku poprzednich krakowskich projektów, Cystersów Garden i Nowe Bochenka, również i tym razem postawiliśmy na najwyższą jakość. Zrealizowaliśmy budynki atrakcyjne dla mieszkańców pod każdym względem, począwszy od lokalizacji, po ponadczasową architekturę i funkcjonalności. Cieszymy się, że klienci to zauważyli – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi Cordia Polska.

Supernova to zespół pięciu kameralnych, 4-piętrowych budynków z garażem podziemnym, które powstały na ogrodzonym osiedlu o powierzchni 1,17 ha.

Wszystkie mieszkania zaprojektowano w wysokim standardzie, ze starannością o najdrobniejsze szczegóły i w zgodzie z najnowszymi trendami. Przestronne i przemyślane wnętrza, duże okna oraz funkcjonalne balkony bądź ogródki to tylko niektóre z ich atutów. Deweloper zadbał również o aranżację przestrzeni wspólnych i terenu okalającego projekt. Osiedle otoczono zielenią oraz elementami małej architektury, a do dyspozycji mieszkańców oddane zostały specjalne wiaty rowerowe z wygodnymi stanowiskami dla jednośladów i stoły do gry w szachy. Dodatkowo, z myślą o najmłodszych przygotowano nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

Osiedle Supernova zlokalizowane jest przy ulicy Stanisława Lema na granicy dzielnic Czyżyny i Grzegórzki. Ogromnym atutem inwestycji jest bezpośrednie sąsiedztwo Parku Lotników Polskich uznawanego za jeden za jeden z najładniejszych parków Krakowa oraz dostępnego w jego ramach Parku Edukacyjnego Ogród Doświadczeń. W pobliżu znajduje się również słynna Tauron Arena, Galeria Plaza Kraków, Politechnika Krakowska, a także liczne punkty handlowo-usługowe, centra biznesowe oraz szkoły i przedszkola. Od słynnego krakowskiego Rynku Głównego Supernovą dzieli nieco ponad 5 km. Bliskość głównych arterii komunikacyjnych miasta – Alei Jana Pawła i Alei Pokoju – oraz licznych przystanków komunikacji miejskiej umożliwi mieszkańcom łatwy dojazd zarówno do centrum, jak i pozostałych dzielnic Krakowa.

Budowa osiedla Supernova rozpoczęła się w trzecim kwartale 2017 roku. Generalnym wykonawcą była firma Grimbud.

WIDEO: Samochody używane. Wiemy, na które marki trzeba najbardziej uważać. Sprawdź

Źródło: TVN Turbo/xnews

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Komentarze 16

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Ponadczasowy architekt
"Zrealizowaliśmy budynki atrakcyjne dla mieszkańców pod każdym względem, począwszy od lokalizacji, po ponadczasową architekturę..." - architektura w istocie "ponadczasowa", bo aktualna w każdym czasie i miejscu, typu "betonowy prostopadłościan". Znana od dziesiątków lat, choćby z PRL-u.
W
Widziały gały co brały
"Przyszli mieszkańcy w czasie koncertów i imprez sportowych będą mieli utrudniony dojazd i wyjazd" - jeśli "przyszli mieszkańcy" nie będą tam kwaterowani przymusowo, tylko sami kupią tam mieszkania, to przecież chyba trudno, aby nie zauważyli tak wielkiego obiektu - i nie zdawali sobie sprawy, w co właściwie się pakują?

A tak w sumie to podejrzewam, że te mieszkania w większości zostaną wykupione na wynajem różnym Ukraińcom i innym imigrantom. Szykują się slumsy.
S
Sami tego chcieliście!
26 sierpnia, 09:07, Maria:

To jak zniszczono Kraków,to jedno wielkie draństwo.Pan Majchrowski będzie smażył się w piekle-za zabudowę i śmietnik krakowski.Tak ,to prawda-dawniej każda dzielnica miała własny park i Błonia do wypoczynku.Las Wolski,kąpiel nad Wisłą i spacery na Kopiec Kościuszki czy Kopiec Wandy. Dość kramów ,tłumów,śmieci,pijaństwa,i pijaków.

Nieśmiało zauważę, że Majchrowski nie wybrał się na prezydenta KOLEJNY raz "głosami swoim i rodziny". Całkiem niedawno była szansa zmienić sytuację.

M
Maria
To jak zniszczono Kraków,to jedno wielkie draństwo.Pan Majchrowski będzie smażył się w piekle-za zabudowę i śmietnik krakowski.Tak ,to prawda-dawniej każda dzielnica miała własny park i Błonia do wypoczynku.Las Wolski,kąpiel nad Wisłą i spacery na Kopiec Kościuszki czy Kopiec Wandy. Dość kramów ,tłumów,śmieci,pijaństwa,i pijaków.
G
Gość
W Krakowie w ogóle nie ma dużych parków.Powiększenie Parku Lotników byłoby czymś wspaniałym dla mieszkańców,a Tauron Arena cudownie prezentowałaby się na tle zieleni.Niestety nikt z urzędników nie myśli o harmonijnych planach w mieście. Liczy się tylko kasa!
G
Gość
Jszcze ekstrano0va za Hala, i zwykla nova obok Hali, i po parku i Hali nie widać.
G
Gość
2019-06-20T15:28:10 02:00, Yojin:

Kretyni budują dla kretynów.

A debile debilą wreczają klucze do tego gówna.

Debilu - pisze się "debile debilom wręczą klucze od tego gówna"

Debilom, a nie debilą!

i
inwestor
ale co się podniecacie. Wasz hajs tam zainwestowano? Ktoś kto to kupił z pewnością skalkulował co robi. Będą to pewnie w 80% wynajmować krótkoterminowo przyjeżdżającym na koncerty i takie tam. Za chwiel wszystkie te mieszkania wjadą na jakiegoś bookinga albo inne rbnb. Nikt normalny nie będzie tam mieszkał na stałe. Zacznijmy od tego, że tam się nie da mieszkać na stałe, bo tam jest notoryczny paraliż komunikacyjny okolicy.
G
Gość
Niesamowite - była szansa na wyjątkowe miejsce w Krakowie .... :-(
F
Fruwaj
Podziękowania dla betonowego Jacentego co to na psy nie schodzi i jego wiernych rycerzy niezatapialnych
Y
Yojin
Kretyni budują dla kretynów.

A debile debilą wreczają klucze do tego gówna.
l
logik
To teraz czekamy na artykuł ,,mieszkańcy skarżą się do władz miasta na..." - mądry czegoś takiego nie kupuje.
G
Gość
Trzeba być bardzo zdesperowanym, żeby w takim miejscu kupić mieszkanie, ja bym nawet tego nie wynajęła od właściciela.
M
Ma
Kupili mieszkania, za chwile będą narzekać na uciążliwość płynąca z Tauron Areny. Nie żałuje ich wcale! Urzędnicy postawil na swoim nie myśląc o zostawieniu przestrzeni.Tauron Arena powinna się domagać odszkodowania od tych urzędników, którzy się przyczynili do zasłonięcia takiego obiektu.Pozdrawiam
G
Gość
widziały gały co brały więc nie ma co żałować mieszkańców tylko utraconej zieleni
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska