https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Budowa kładki Kazimierz - Ludwinów zaczęła się na poważnie. Stawiają podpory

Piotr Rąpalski
Wideo
od 12 lat
Wprowadzono już zmiany w organizacji ruchu pieszego i rowerowego na bulwarach po obu stronach Wisły w Krakowie. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy budowie kładki Kazimierz-Ludwinów. Na Bulwarze Inflanckim i Wołyńskim będzie trwała budowa podpór pod pieszo-rowerową przeprawę. To kolejny etap prac przy tej inwestycji. Do tej pory ciężki sprzęt robił miejsce pod kładkę.

W przypadku Bulwaru Wołyńskiego (Ludwinów) zamknięty został ciąg pieszo-rowerowy, a ruch odbywa sie zgodnie z tymczasowym oznakowaniem, wzdłuż ulic Ludwinowskiej i Konopnickiej. Od strony mostu Grunwaldzkiego zapewniono dojście do hotelu Forum i barek hotelowych.

W przypadku Bulwaru Inflanckiego (Kazimierz) tymczasowo zamknięty jest korytarz na dolnym bulwarze, na wysokości prowadzonych robót. Ruch pieszy i rowerowy odbywa się wyznaczonym ciągiem po górnym bulwarze.

Taka organizacja ruchu pieszego i rowerowego po stronie Ludwinowa i Kazimierza obowiązywać będzie do wiosny 2025 r. zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Kładka Kazmierz - Ludwinów

Przypomnijmy, że kładka pieszo-rowerowa Kazimierz–Ludwinów realizowana jest na podstawie umowy pomiędzy Zarządem Inwestycji Miejskich w Krakowie a firmą Primost Południe sp. z o.o. Wartość kontraktu to 113,7 mln zł z terminem realizacji 26 miesięcy. Prace rozpoczęły się w styczniu 2024 roku.

Przeprawa będzie miała ok. 130 m długości, prawie 14 m szerokości, a w najwyższym punkcie będzie wysoka na blisko 16 m. Połączy bulwar Inflancki pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej. Obiekt będzie się składać się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowane w żelbetowych podporach (przyczółkach) i środkowego pomostu widokowego.

Kiedy zakaz trzymania psów na łańcuchach?

od 7 lat
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Zakopane wymieni oświetlenie uliczne. Przy okazji zostanie sprawdzony stan latarni

Zakopane wymieni oświetlenie uliczne. Przy okazji zostanie sprawdzony stan latarni

XIII Murapol Cup. Do Krakowa przyjadą Liverpool, RB Lipsk i Dynamo Kijów

NASZ PATRONAT
XIII Murapol Cup. Do Krakowa przyjadą Liverpool, RB Lipsk i Dynamo Kijów

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska