https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Budują hotel i apartamentowiec przy ul. Stradomskiej. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Trwa budowa apartamentowca i hotelu przy ul. Stradomskiej 12-14.
Trwa budowa apartamentowca i hotelu przy ul. Stradomskiej 12-14. Angel Poland
Trwa budowa hotelu i apartamentowca przy ul. Stradomskiej 12-14. Przejdź do GALERII, by zobaczyć postępy prac związane z inwestycją Angel Stradom. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

FLESZ - Oto najciekawsze aukcje WOŚP

Jesteśmy coraz bliżej tego, kiedy zabytkowy budynek przy ulicy Stradomskiej otrzyma nowy blask. Już niedługo będziemy mogli przedstawić dokumentację, jak wyglądała kamienica w stanie ruiny przed remontem oraz jak prezentować się będzie po starannej i pieczołowitej rewitalizacji. Cieszymy, się że budynek będzie perłą architektoniczną krakowskiego Stradomia

- informuje Dominik Szobak, reprezentujący firmę Angel Poland, która jest inwestorem przedsięwzięcia przy ul. Stradomskiej 12-14.

Część ulicy Grzegórzeckiej ma się zmienić w miejski plac z dużą ilością zieleni.

Kraków. W 2022 roku ogromne zmiany na Grzegórzkach. Zobacz, ...

- Pomimo niesprzyjających i trudnych warunków zimowych nieprzerwanie prowadzimy prace na terenie budowy Angel Stradom. Na budynku apartamentowym montowane są okładziny elewacyjne oraz ostatnie okna. Wewnątrz zakończyliśmy już prace tynkarskie i wykonujemy wylewki, a także przygotowujemy się do robót wykończeniowych. W marcu rozpoczniemy roboty związane z zagospodarowaniem terenu oraz nasadzeniami zieleni. Zakończenie prac planujemy na przełom kwietnia i maja tego roku - dodaje Dominik Szobak.

W części hotelowej w budynku frontowym prowadzone są natomiast ostatnie prace konstrukcyjne. Dotyczą one w szczególności obrębu dawnego kościoła św. Jadwigi. W nowym skrzydle hotelowym oraz w budynku dawnych stajni i wozowni realizowane są prace związane z wykonaniem tynków, wylewek oraz suchych zabudów.

- Zasadnicze roboty w części hotelowej planujemy zakończyć się do końca bieżącego roku - informuje Dominik Szobak.

Powstający hotel przy ul. Stradomskiej 12-14 ma mieć ogólnodostępne części. Z ulicy będzie się wchodzić do kwiaciarni. Z niej mają być przejścia do restauracji: dziennej (w niej można będzie zjeść obiad, ale też kupić pieczywo, kanapki) i wieczornej (miejsce kolacji). Z głównego wejścia będzie można też przejść do hotelowego lobby i ogólnodostępnego baru, który zaplanowano w murach wchodzącego w skład kamienicy dawnego kościoła św. Jadwigi. Od podłogi do sufitu bar ma mieć ok. 9 m wysokości. Obiekt zaprojektowano w ten sposób, że zostaną odrestaurowane kościelne ściany. Pod kopułą umieszczony ma być okrągły bar, a wokół niego zostaną ustawione stoliki.

Przy hotelu powstanie też ogólnodostępna części fitness z siłownią, salami do ćwiczeń, masażu, basenem, sauną. Z restauracji i strefy rekreacyjnej będzie można wyjść na dziedziniec z zielenią, gdzie mają rosnąć krzewy, kwiaty, zioła.

W tyle, za planowanym hotelem, w budynku dawnych stajni (podniesionym o jedną kondygnację) znajdą się też pokoje hotelowe. Apartamentowiec (z podziemnym parkingiem na 150 miejsc) powstaje w miejscu, w którym mieściło się kiedyś gminne przedszkole (zostało wyburzone). Istniejący za nim ogród zostanie odnowiony i zagospodarowany.

Przypomnijmy, że historia nieruchomości przy ul. Stradomskiej 12-14 sięga XIV wieku, kiedy wzniesiono kościół św. Jadwigi. Przy świątyni powstał klasztor oraz szpital i cmentarz. Na przełomie XVIII i XIX w. kościół został przebudowany przez Austriaków na obszerną kamienicę, ale w murach gmachu zachowano część dawnej świątyni. W budynku była poczta, później siedziba władz wojskowych, a po II wojnie światowej - mieszkania.

Firma Angel Poland kamienicę wraz z terenem przy ul. Stradomskiej 12-14 wykupiła od miasta za ok. 28 mln zł. Głośno o inwestycji zrobiło się w 2018 r., kiedy podczas wykopów pod apartamentowiec odkryto dawny cmentarz z 1609 ludzkimi szczątkami. Szkielety zostały przewiezione do Raciborska koło Wieliczki, gdzie złożono je w krypcie w przycmentarnej kaplicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nie podniecajcie się tak

Budują, bo spodziewają się na tym zarobić; nie robią tego "dla miasta", ani dla was -- frajerscy "komętatoży" -- tylko dla siebie.

A
Ang

Przed remontem to miejsce straszyło, a przecież było tak blisko centrum Krakowa. Świetny pomysł z odrestaurowaniem fasady i kopuły, bardzo chętnie wybiorę się do restauracji w takim pięknym miejscu :)

S
Szubidi

Super się prezentuje zdjęcie przedstawiające bramę wjazdową. Była ruina, będzie bardzo dobry adres na mapie Krakowa.

R
Renata Magierska

Ładnie to zaczyna się prezentować. Ta lokalizacja też jest świetna.

g
grzeg

Dobre wiadomości! Powodzenia!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska