Kraków. Co noworodek dostanie od prezydenta Jacka Majchrowskiego?

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Krakowska wyprawka przychodzi do nas w płaskiej, tekturowej paczce. Od razu zaznaczamy: nie ma w niej pieluch, szkoda... Kraków.pl
Miasto Kraków wita swych nowo narodzonych mieszkańców upominkiem w postaci Krakowskiej Wyprawki. Z reguły po zarejestrowaniu malca jako nowego obywatela i nadaniu mu numeru PESEL urzędnicy sugerują by wyrazić zgodę na dostarczenie nam wyprawki. Ta trafia w nasze ręce nawet w ciągu 2 dni, np. kurierem. Co się znajduje w paczce dla dziecka? Poza listem od prezydenta Krakowa. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

FLESZ - To już oficjalne. Będzie czternasta emerytura

"Krakowska wyprawka zawiera zestaw przydatnych drobiazgów, które ucieszą krakowskich milusińskich i ich rodziców. To specjalnie zaprojektowane, bezpieczne i wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów przedmioty powiązane tematycznie z Krakowem, jego historią i barwami" - reklamują wyprawkę urzędnicy.

Wraz z listem powitalnym od Prezydenta Miasta Krakowa najmłodsi krakowianie dostają między innymi zestaw tekstyliów, wszystko opatrzone lokalnymi symbolami, opracowanymi zgodnie z nowym systemem identyfikacji wizualnej miasta i z wykorzystaniem koloru niebieskiego – oficjalnej barwy Krakowa od XVI wieku.

Komu przysługuje Krakowska Wyprawka?

Podstawowym warunkiem otrzymania Krakowskiej Wyprawki jest zameldowanie dziecka na pobyt stały w Krakowie oraz wypełnienie i złożenie odpowiedniego dokumentu, czyli Zgody na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki w ciągu 90 dni kalendarzowych od urodzenia się dziecka.

Jak złożyć dokument ?

Zgodę na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki można składać zarówno w sposób elektroniczny, jak i tradycyjnie.

W sposób elektroniczny

Zgodę na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki dla dzieci meldowanych w Krakowie można przekazać również elektronicznie poprzez za pośrednictwem miejskiego Systemu Koordynacji Promocji (SKP) wypełniając formularz

Osoby posiadające profil zaufany mogą przesłać zgodę także za pośrednictwem platformy e-PUAP.

W sposób tradycyjny

W przypadku, jeśli dziecko jest urodzone i meldowane w Krakowie – dokument należy czytelnie wypełnić przy rejestracji dziecka oraz zostawić w Urzędzie Stanu Cywilnego. Urząd potwierdza złożenie wypełnionego dokumentu (zgody) poprzez stosowną adnotację na dokumencie zawierającą numer wniosku (kod), a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu wraz z podaniem kodu.

Dla dzieci urodzonych poza terenem Krakowa, ale meldowanych na pobyt stały na terenie Miasta Krakowa dokument należy wypełnić czytelnie i następnie złożyć w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa (al. Powstania Warszawskiego 10). Wydział Spraw Administracyjnych potwierdza złożenie wypełnionego dokumentu poprzez adnotację na liście oraz na Zgodzie (nadanie kodu), a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu.

Do Wydziału Spraw Administracyjnych UMK należy także zgłosić się z wypełnioną zgodą w razie elektronicznej rejestracji dziecka lub w przypadku, gdy dokument nie został złożony podczas rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krakowie. Procedura jest podobna jak w przypadku rejestracji dziecka urodzonego poza Krakowem i meldowanego na pobyt stały.

Doręczenie wyprawki

Przesyłki z wyprawką są dostarczane przez kurierów bezpośrednio na adres zameldowania (lub adres korespondencyjny), podany w formularzu przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka w terminie do 21 dni od przyjęcia zgody. Przesyłki są dostarczane przez kurierów bezpośrednio na wskazany adres. Po otrzymaniu powiadomienia o przesyłce od firmy kurierskiej istnieje możliwość przekierowania przesyłki do dogodnego dla siebie paczkomatu.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Stary Wiarus

Wyasnijmy od razu, że nie od prezydenta, bo hojność za cudze pieniądze nic nie kosztuje ale za to można poprawić sobie wizerunek. Widać to od lat przy okazji rozmaitych wydarzen kulturalnych, które dotują podatnicy a na ktore "prezydent Jacek Majchrowski zaprasza"

Nie wiedziałem tylko, że dotujemy też Ruisnka. BTW nie róbmy krzywdy dziecku i te książke od razu w kosz.

Dodaj ogłoszenie