WIDEO: Krótki wywiad
Tematyka paneli obejmowała m.in. tematy archiwizacji, digitalizacji, przechowywania i ochrony dóbr kultury narażonych na zniszczenie.
Targi skierowane zostały do bibliotek, archiwów (także i tych, które znajdują się w klasztorach), muzeów i pracowni konserwatorskich. Pokazane zostały najnowsze osiągnięcia w konserwacji, produkty konserwatorskie i materiały służące do ratowania starodruków. Zaprezentowano także wyposażenie i urządzenia do czyszczenia książek.
Na odnowionych klasztornych krużgankach, równocześnie z wykładowymi panelami, pokazano najnowocześniejsze skanery do digitalizacji obiektów (w tym o dużych rozmiarach), dyski do przechowywania danych czy też materiały pozwalające najlepiej zabezpieczyć obiekty.
Wielu wystawców udostępniało nowe programy, systemy i zabezpieczenia elektroniczne, które pomagają w zabezpieczeniu i udostępnieniu bezcennego dziedzictwa.
Profesjonalne narzędzia do konserwacji papieru, skóry i pergaminu to kolejne propozycje wystawców Targów. Pokazane zostały także nowoczesne zestawy do reprodukcji, czy też nowe propozycje do zabezpieczania przeciw zawilgoceniu obiektów.
W Targach Dziedzictwo udział wzięło około 450 osób, w tym 26 wystawców z Polski, Niemiec i Chorwacji.
Targi odbywały się w dniach 10-11 października 2019 roku.
- Najgorsze mieszkania do wynajęcia. Zobacz, co oni oferują [ZDJĘCIA]
- Rynek Główny pełen grzybów. Tak handlowano skarbami lasu!
- Nowy odcinek ekspresowej zakopianki gotowy! Zobacz jak wygląda!
- Parkowanie w Krakowie. Nowe zasady, większa strefa
- Najbardziej ekskluzywne osiedla w Krakowie [TOP 10]
- Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
