https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Gdzie powinny być szkoły? Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi [ZOBACZ LISTĘ]

Piotr Tymczak
W Krakowie rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przygotowania projektu sieci szkół podstawowych, jakie mają funkcjonować od 1 września 2019 roku. Propozycje lokalizacji podstawówek prezentujemy w galerii.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Krakowa konsultacje rozpoczęły się 7 maja i potrwają do 31 maja 2018 roku.
Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców o istniejącej sieci szkół podstawowych oraz zebranie propozycji rozwiązań dotyczących projektu sieci szkół od 1 września 2019 r. Konsultacje są skierowane do wszystkich zainteresowanych mieszkańców Krakowa.

Urząd przypomina, że w związku z wprowadzaną od 2017 roku reformą edukacji polegającą na wygaszaniu gimnazjów oraz wydłużeniu nauki w szkołach podstawowych z 6 do 8 lat, konieczna była zmiana istniejącej sieci szkolnej. Zgodnie z zapisami ustawy z 14 grudnia 2016 r. – przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, została uchwalona sieć krakowskich szkół podstawowych na okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. Zdaniem prezydenta i urzędników, przed rozpoczęciem prac nad nową siecią szkół podstawowych, jaka ma obowiązywać od 1 września 2019 r., zasadne jest zapoznanie się z opiniami i postulatami mieszkańców, tak aby projektowane rozwiązania jak najpełniej odpowiadały ich oczekiwaniom.

W związku z rozpoczęciem konsultacji społecznych Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 14 maja 2018 r. (w godzinach 18– 20) w salach Lea i Kupieckiej UMK przy pl. Wszystkich Świętych 3–4.

W ramach konsultacji zaplanowano cykl czterech debat z mieszkańcami, podczas których wypracowane mają zostać najlepsze rozwiązania w zakresie ustalenia sieci szkół podstawowych od 1 września 2019 r.
Konsultacje mają formę czterech otwartych spotkań, według podziału na dawne cztery dzielnice: Podgórze, Krowodrza, Nowa Huta oraz Śródmieście.

Harmonogram spotkań:

- 14 maja (poniedziałek), godz. 18–20, plac Wszystkich Świętych 3–4, sala Lea i Kupiecka, konsultacje dla dzielnic VIII, IX, X, XI, XII, XIII.

- 18 maja (piątek), godz. 18–20, plac Wszystkich Świętych 3–4, sala Lea i Kupiecka, konsultacje dla dzielnic: IV, V, VI, VII.

- 22 maja (wtorek), godz. 18–20, plac Wszystkich Świętych 3–4, sala Lea i Kupiecka, konsultacje dla dzielnic: XIV, XV, XVI, XVII, XVIII.

- 24 maja (czwartek), godz. 18–20, Miejskie Centrum Dialogu, ul. Bracka 10, konsultacje dla dzielnic: I, II, III.

- Wnioski i uwagi dotyczące projektu sieci szkół podstawowych od 1 września 2019 r. można dostarczać do Wydziału Edukacji UMK w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2018 r. pocztą lub osobiście na adres: Wydział Edukacji, ul. Michała Stachowicza 18, 30–103 Kraków lub elektronicznie na adres: [email protected].

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Mówimy po krakosku

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
pi
Na wiosnę 2011 zlecono opracowanie strategii rozwoju edukacji na lata 2011-18
Dokumenty kosztowały 100 tyś i NIC nie dały.
Na jesieni 2016 konsultowano nową sieć szkół w ramach reformy pt. "Dobra Szkoła". Jak jest - widać !
A teraz znowu ... ? ...bo wybory blisko ?
G
Gość
"Ogólniaków" jest w Krakowie stanowczo za dużo. Powinno być max. 20, jeśli Nowa Huta zostanie w ramach Krakowa, a gdyby Nowa Huta została odrębnym miastem (tak powinno się wreszcie stać, gdyż Kraków jest za duży), to w Krakowie max. 15 LO, w Nowej Hucie - 4-5 LO. Liceum ogólnokształcące nie daje zawodu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska