
Miesiąc Fotografii
→ Ada Zielińska – Jaki mamy budżet? – "Where’s the money?", Galeria Szara Kamienica
→ Marta Bogdańska – ZMIENNOKSZTAŁTNE, Galeria ASP
→ Tomasz Machciński. Tysiące twarzy, setki miraży, Muzeum Manggha
→ 5 wystaw indywidualnych laureatów Sekcji ShowOFF, Pamoja, Nośna, MuFo Strzelnica, Galeria UP, CRICOTEKA
→ 3804 – eksperymentalna wystawa studentów Łódzkiej Filmówki, AS w Szczecinie i UA w Poznaniu, Wesoła

Otwarcie Pracowni Mistrza Twardowskiego - dla dzieci
Centrum Kultury Podgórza
12 czerwca, sobota, godz. 9.00
Nowoczesne wyposażenie, przestronna i atrakcyjnie zaaranżowana przestrzeń przystosowana do bezpiecznej zabawy maluchów – już niedługo najmłodsi odbiorcy oferty kulturalnej Centrum Kultury Podgórza będą mogli odwiedzić Pracownię Mistrza Twardowskiego. 12 czerwca br. (sobota) o godzinie 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej pracowni w siedzibie głównej CKP (ul. Sokolska 13). W programie zaplanowane zostały nie tylko atrakcje dla najmłodszych i troszkę starszych dzieci, ale również dla rodziców. Tego dnia warsztaty i zajęcia w pracowni będą odbywać się do godz. 18.45.

Finał 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
12-13 czerwca, Centrum Kongresowe ICE, godz. 19.00

Spektakl "Preludium słowiańskie"
NCK
12 czerwca, sobota, godz. 19.00
Spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury słowiańskiej. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska – Marek „Smok” Rajss i Agnieszka Glińska – za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.
Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, grupy WATAHA Drums oraz grupy wokalnej STROJONE przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.
Choreografia, reżyseria i projekt plastyczny:
Agnieszka Glińska
Scenariusz:
Agnieszka Glińska
Marek „Smok” Rajss
Ewa Szawul
Współpraca przy choreografii:
Małgorzata Popławska
Barbara Gwóźdź
Michał Adamowicz
Muzyka:
Marek „Smok” Rajss