Podczas innowacyjnej konferencji można było zobaczyć 100 arcyciekawych prezentacji dotyczących pięciu różnych kategorii współpracy w 13 sesjach tematycznych, z których każda miała swojego lidera. W wydarzeniu wzięło udział 400 osób.
- Po raz kolejny sprawdziła się otwarta formuła LSOS umożliwiająca wszystkim uczestnikom czynny udział i zaangażowanie poprzez indywidualne spotkania z innymi uczestnikami oraz zaprezentowanie siebie i swojej oferty w trwających równolegle trzech sesjach tematycznych - podkreśla Kazimierz Murzyn, prezes fundacji Klastra Life Science Kraków.
Wzorem lat ubiegłych organizatorzy i uczestnicy przyznali nagrody w 3 kategoriach. Za Najlepszą, Najbardziej Przekonywującą Prezentację uznano wystąpienie Tomasza Wilanowskiego z Instytutu Biologii Eksperymentalnej im. Nęckiego w Warszawie pt. „Test genetyczny wykrywający zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry”.
Nagroda ta została przyznana przez uczestników wydarzenia. Za Najlepszy Przykład Praktycznego Podejścia do Koncepcji Open Innovation nagrodzono Vladyslava Hubara z Boost Biotech Poland za prezentację pt. „ BioHack – hackathon bioinformatyczny”. Tytuł „Najlepszy StartUp” trafił do firm: NanoThea S.A. (zajmuje się nanocząstkami do celowanej brachyterapii nowotworu prostaty) i MedApp S.A. (za projekt CarnaLife®).
Podczas wieczornej sesji INSPIRACJE’18 można było usłyszeć trzy wielce zajmujące historie ludzi z pasją, którzy już odnieśli sukces lub wytrwale do niego dążą, stając się przykładem dla innych, m.in. o tym, jak mała firma z Krakowa staje się tematem prezentacji prezesa Microsoftu, stawiającego do jej dyspozycji wszystkie swoje biura na świecie. A także o tym, jak uparcie można dążyć do celu, jakim jest spreparowanie nerki świni, aby możliwe było opracowanie modelu komputerowego nerki ludzkiej, który to model potem ratuje życie. Oraz o tym, jak pasja tańca i wybór ścieżki życiowej w wieku sześciu lat, ułatwia realizowanie siebie i zarażanie innych przez resztę życia.
Atmosferę wieczornej sesji współtworzył zespół Tadeusza Leśniaka i TRIOGENIC-FORTET oraz dynamiczny pokaz swinga mistrzowskiej pary - Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich. Oprócz zwycięskich prezentacji, historii sukcesu oraz muzyki i tańca, katalizatorem pozytywnych emocji i partnerskich rozmów była lampka polskiego trunku serwowanego przez Dom Wina w Krakowie oraz pyszny catering przygotowany przez firmę FUSION OF TASTE.
Abstrakty, prezentacje i inne dokumenty z imprezy są dostępne na portalu www.lifescienceopenspace.pl, na stronie Klastra www.lifescience.pl oraz na profilu Klastra na FB https://www.facebook.com/lifescience.krakow/
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
WIDEO: Poważny program
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
