Budynek pływalni został zaprojektowany jako piętrowy. Dostać będzie można się do niej z dwóch stron: poprzez hol główny dla użytkowników komercyjnych (od ul. Bitwy nad Bzurą) oraz poprzez łącznik dla uczniów szkoły. Z racji tego, że użytkownikami basenu będą przede wszystkim uczniowie szkoły, szatnie zostaną zlokalizowane na tym samym poziomie co przewiązka łącząca piwnicę szkoły z zaprojektowanym budynkiem.
Obiekt pływalni będzie składał się z następujących części funkcjonalnych:
Parter:
- hol wejściowy;
- szatnia odzieży wierzchniej;
- pomieszczenie sanitarne personelu wraz z pomieszczeniem socjalnym;
- zespół pomieszczeń technicznych.
Poziom parteru dostępny z terenu parkingu. Przestrzeń podzielona będzie na dwie strefy: wejściową dla grup komercyjnych, stanowiącą hol wejściowy z klatką schodową i windą wraz z przylegającą do niej szatnią, oraz części technicznej gdzie zlokalizowana będzie m.in. technologia basenowa.
Piętro:
- główny hol wraz z funkcjami strefy wejściowej (kasy, toalety ogólnodostępne, pomieszczenia obsługi);
- kawiarnia z zapleczem;
- blok szatniowo-sanitarny hali basenu;
- hala basenu;
- sauna;
- pomieszczenia ratowników.
Główny hol zlokalizowany na piętrze będzie podzielony na część ogólnodostępną, w skład której wejdą kawiarnia z zapleczem oraz toalety ogólnodostępne i na część płatną (zlokalizowaną równolegle do ul. Bitwy nad Bzurą). Dostęp do głównego holu zapewni winda bądź klatką schodowa oraz łącznik prowadzący do szkoły. Wejście dla dzieci szkolnych poprowadzi bezpośrednio ze szkoły z poziomu piwnicy do strefy płatnej na piętrze basenu. Łącznik został zaprojektowany tak, aby nie występowały przeszkody dla osób z niepełnosprawnościami. Częścią wspólną dla wszystkich użytkowników basenu będzie przestrzeń płatna znajdująca się pomiędzy bramkami kasy a drzwiami do łącznika. W tej części holu znajdzie się miejsce na suszarki oraz szafki na obuwie zamienne, skąd będzie bezpośredni dostęp do bloków szatniowo-sanitarnych basenu oraz do strefy z pomieszczeniami ratowników. W tym segmencie, oprócz kasy, zaprojektowano również zaplecze gospodarcze dla pracowników.
Przebieralnie podzielone będą na część damską i męską. W każdej znajdą się 2 kabiny indywidualne do przebierania, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. W szatniach znajdzie się po 15 szafek. Szatnie mogą być użytkowane przez grupy zorganizowane, np. klasy szkolne, jak i przez użytkowników indywidualnych. Znajdą się tu również sanitariaty z umywalkami dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz natryski otwarte. Zaprojektowano po 5 natrysków damskich i męskich (w tym po jednym dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami).
Hala basenu sportowego wyposażona będzie w sześciotorową nieckę 25 m x 16 m, o głębokości 180 cm, z dnem podnoszonym na szerokości trzech torów oraz wannę jacuzzi. Hala będzie doświetlona światłem dziennym poprzez przeszklenia zlokalizowane wzdłuż basenu oraz poprzez przeszklenie wokół jacuzzi, od strony południowej basenu.
Planowany koszt inwestycji: 21 839 597,00 zł (2020-2025)
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki
Czy Polsce grozi blackout? Zapytaliśmy ekspertów
