Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, przez najbliższe dwie noce - jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne - wykonywane będzie oznakowanie, które w efekcie pozwoli kierowcom na parkowanie na zewnętrznych pasach tej ulicy (po jej obu stronach) na odcinku między ul. św. Sebastiana a ul. Bożego Ciała.
Dokładnie pasy postojowe będą wytyczone na północnej części ul. Dietla pomiędzy ul. św. Sebastiana a przejściem dla pieszych na wysokości ul. Bożego Ciała. Na południowej części pas postojowy będzie wytyczony pomiędzy ul. Bożego Ciała a „ślepym” końcem ulicy Brzozowej. W magistracie podkreślają, że jest to stała organizacja ruchu, która umożliwi zatrzymywanie się samochodów na połowie jezdni na ww. odcinkach
- Realizujemy projekt stałej organizacji ruchu, który opracował Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu. Podobne rozwiązanie było planowane na czas remontu ulicy Krakowskiej. Wobec wprowadzenia na stałe pasów postojowych na ul. Dietla, wykonawca rozpoczynającej się 23 marca przebudowy dostosuje się do właśnie wprowadzanego rozwiązania - informuje Michał Pyclik z ZDMK.
Przypomnijmy, że po przeprowadzonych w 2017 r. zmianach w strefie płatnego parkowania, na prawie całej długości ul. Dietla zakazano parkowania na chodnikach - było tam za mało miejsca, aby zgodnie z przepisami zostawić pieszym minimum 1,5 metra szerokości. Na ul. Dietla wprowadzono natomiast nocne parkowanie, na odcinku od Bożego Ciała do św. Sebastiana, w godzinach od 20 do 7 rano oraz w soboty i niedziele, na jednym z pasów ruchu.
Wiosną ubiegłego roku urzędnicy zamierzali wprowadzić pilotażowe, całodobowe parkowanie na wspomnianym odcinku pomiędzy ul. Bożego Ciała i św. Sebastiana. Wtedy planowano zmiany wprowadzić na przełomie kwietnia i maja na próbę, na około dwa miesiące. Założenie było takie, że jeśli by się przyjęły, to miały pozostać na stałe.
W ubiegłym roku urzędnicy przekonywali, że na tym odcinku ul. Dietla ruch jest najmniejszy, więc nie powinno to wpłynąć na płynność ruchu. Pomysł wzbudził ogromne emocje wśród mieszkańców. Wielu z nich protestowało przeciw takiemu rozwiązaniu. Urzędnicy wycofali się więc z tego pomysłu. Teraz do niego powrócono.
Zamiana jednego pasa ruchu w parking na ul. Dietla nie jest propozycją nową. Wiosną 2017 r. takie rozwiązanie sugerowali mieszkańcy z inicjatywy Pieszy Kraków. Podkreślali, że dzięki temu zwiększy się liczba miejsc parkingowych na ul. Dietla o około 200.
Budowa zakopianki. Drogowcy uspokajają! Nie ma obaw o inwest...
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?