FLESZ - Żłobki tylko dla dzieci zaszczepionych. Od stycznia nowe regulacje
Gdy budynek wróci w ręce miasta, w pierwszej kolejności trzeba będzie ocenić jego stan techniczny, a następnie zdecydować o jego ewentualnym remoncie.
Jak przekazał nam Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, ewentualne prace na pewno zostaną przeprowadzone pod okiem konserwatora zabytków.
- Kawiarnia pozostanie - zapowiada dyrektor i dodaje, że budynek zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby przypominać w nim historię parku Jordana.
Jak podaje Radio Kraków, Towarzystwo Parku imienia Henryka Jordana nie kryje niezadowolenia z tego, że magistrat planuje poszukać nowego najemcy. A tak ma się stać. - Przedstawiciele organizacji nie chcieli jednak komentować tej sprawy - przekazało RK.
Kazimierz Cholewa, prezes Fundacji im. dr. H. Jordana, w piśmie do Dzielnicy V podkreślał w 2017 roku, że fundacja przejęła obiekt w 1995 r. w stanie ruiny.
Informował, że obiekt przeszedł gruntowny remont i co kilka lat jest odnawiany. Zaś pieniądze uzyskane z prowadzenia kawiarni pozwalają na finansowanie działalności fundacji, której efektem jest m.in. ustawienie w parku ok. 30 popiersi wielkich Polaków.
Plany na zagospodarowanie Jordanówki snują już miejscy aktywiści. - Chcielibyśmy, aby zarówno pawilon, jak i cały park, służyły dzieciom i młodzieży - mówi Natalia Nazim, która walczyła o rewitalizację parku. Jest w trakcie. Trwa m.in. budowa wodnego placu zabaw, a także amfiteatru.
- Nie chcemy, aby Jordanówka pełniła jedynie roli komercyjnej - kwituje Nazim.
- Te znaki zodiaku odnajdą szczęście w 2023 r.
- Studniówki ruszyły. Oto najpiękniejsze kreacje dziewcząt
- Ranking Perspektyw. Oto najlepsze licea w Małopolsce!
- Najpopularniejsze imiona w Krakowie w 2019 roku [RAPORT]
- Najlepsze "perełki" krakowskiej deweloperki w 2019 [ZDJĘCIA]
- TOP 20 najbogatszych gmin w Małopolsce w 2019 roku [RANKING]
