Nasza Loteria

Widok na cmentarz, na ścianę, czyli najlepsze tegoroczne "perełki" krakowskiej deweloperki [ZDJĘCIA]

Piotr Ogórek
Piotr Ogórek
Przy alei Grottgera w Krakowie znajduje się budynek, który wzbudza spore zainteresowanie. Lokatorzy mieszkań z balkonem mają widok na... okno swojego sąsiada. Widok z balkonu na... okno sąsiada. Tak się buduje w Krakowie
Przy alei Grottgera w Krakowie znajduje się budynek, który wzbudza spore zainteresowanie. Lokatorzy mieszkań z balkonem mają widok na... okno swojego sąsiada. Widok z balkonu na... okno sąsiada. Tak się buduje w Krakowie Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Osiedle z widokiem na cmentarz, z widokiem na ścianę, deweloper zagradzający drogę, bloki obok wału przeciwpowodziowego, bloki wokół słupa wysokiego napięcia, biurowiec jak szafka na buty - to tylko niektóre z deweloperskich "perełek", które objawiły się w Krakowie w tym roku. Przypominamy "najlepsze" przykłady krakowskiej deweloperki.

WIDEO: Barometr Bartusia

Kraków nieustannie przeżywa boom na rynku nieruchomości. Nowe mieszkania rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Często są sprzedawane na etapie "dziury w ziemi". Podobny popyt jest na powierzchnie biurowe - Kraków jest tutaj drugim miastem po Warszawie.

Efektem tego są sytuacje, które powodują, że często załamujemy ręce na tym, co, jak i gdzie się buduje. Z brakiem poszanowania miejskiego krajobrazu, z niedbaniem o komfort przyszłych mieszkańców, czy pracowników. Bo przecież i tak się sprzeda. Popyt na mieszkania nakręca szybką budowę, gdzie się da.

Znaczna część mieszkań jest kupowana w celach inwestycyjnych, nie tylko przez osoby prywatne, ale i firmy. Winduje to ceny do niebotycznych poziomów, mieszkania są kupowane hurtem, kupujący nie walczą o korzystne rozwiązania, bo przecież mieszkania i tak się wynajmą.

Przypominany zatem najbardziej kuriozalne sytuacje na krakowskim rynku deweloperskim. W niektórych przypadkach po naszych publikacjach zaszły pozytywne zmiany, choć to niestety nieliczne wyjątki.

Zobaczcie w naszej galerii "perełki" krakowskiej deweloperki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 29

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dużo kurczaków w klatkach zostało zabitych i zakopany w ziemi .toby całe schronisko było się najedli.

J
Jak

Mam mieszkanie z widokiem na cmentarz i bardzo sobie chwalę. Mam gwarancję, że żaden blok vis a vis nie stanie, z okien widok na stare drzewa, cisza, spokój.

T
Teresa

Kraków 20 lat temu był dużo bardziej atrakcyjnym miastem.

D
Derkom

A kto normalny chce mieszkać w tym smogu?

B
Bob Budowniczy

GRATULACJE dla urzędników Wydziału Urbanistyki i Architektury UMK!!! Ile łapówy się dostało?

j
ja

A gdzie rozbudowa dróg, chodników, szkół szanowni deweloperzy??? jasne po co skoro się ma pozwolenie na wszystko z samej góry.....wszystko od d..y strony. ale cóż kasa jest to się rządzi nawet tam gdzie nie powinno być wydane pozwolenie. a zwykły szarak nie wybuduje bo ptak raz w roku jaja składa...

l
lala

Biedni chorzy ludzie którzy zamierzają tam mieszkać....

A już zupełnie bezrozumne istoty to urzędasy które wydają pozwolenia na coś takiego. Zniszczą piękny Kraków takimi śmieciami. Wstyd urzędasy!!!Wstyd prezydencie betonujący co tylko się da!!!

k
krakus

jaki pan taki kram.......zabudowano wszystkie korytarze powietrzne zero przewiewu........budowac wszedzie nawet na Wisle jak sie da....a smog coraz wiekszy.....

G
Gość

Generalnie to syf w miejskiej przestrzeni.

Zazwyczaj. A najbardziej mnie boli zabudowa okolcmentarna. Niestety zawsze ktoś to kupi, ale ci którzy tam przychodzą pobyć trochę samotności, posiedzieć w skupieniu.

A ceremonie pogrzebowe.? Człek porządny powinjen odwrócić głowę, bo cierpienie i to bardzo intymne. A tu Big Brother. Zwykle ku....stwo.

G
Gość
19 grudnia 2019, 13:24, Gość:

Cmentarz nie jest jeszcze najgorszy, przynajmniej jest szansa, że go nie zabudują. :)

Zabudują, zbudują.... wierzę w ich pomysłowość.

Jest trochę starodrzewia, świetne połączenie komunikacyjne.

Pozwólcie Jackowi jeszcze ze 2 kadencjr rządzić, a na pewno coś wymyśli i pomoże tym biednym, szykanowani przez mieszkańców deweloperom. Amen.

S
Stary Krakus

Dla profitów to niezadługo majchroklika zezwoli na zabudowę Wzgórza Wawelskiego.Deweloper nasz Pan,gwarantuje stołek na następne wybory,no i pomoże przy rozbudowie Akademii Krakowskiej,oczywiście za friko,ale z wdzięczności.

M
Maniek Barabanek

Widok na cmentarz najlepsza lokalizacja przynajmniej sąsiedzi niekonfliktowi.

G
Gość
29 grudnia 2019, 20:12, Gość:

Wsioki kupują te zwierzęce boxy, aby wynajmować innym wsiokom. Fajnie, że biznes się wsiurom kręci, tylko dlaczego kosztem dewastacji miasta? Nie prościej byłoby na wsi wybudować szkółkę majchrowskiego a w ślad za nią capgemini i całą resztę? I tak te wsiury nie płacą tu podatków, a tylko zapychają naszą kanalizację swoimi odchodami. A to co zarobią, wydadzą we francuskim hipermarkecie albo w weekend u górala w Zakopanem bez rachunku.

Bo zasrany,obrzygany,zajszczany Srasków przyciąga swoich

G
Gość

Problem stanowią Ci co to kupują....

R
Rozbawiony
7 stycznia, 9:55, Sodom i gomora:

Dopusciliscie na rynek budowlany arabow to macie efekty !zabuduja ta teraz "dziure " Krakow jak bejrut !

Ty cos bierzesz czy jestes taki glupi z natury?

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska