Coś denerwuje lub przeszkadza w Twoim mieście? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected]. Do Twojej dyspozycji są też nasze profile na Facebooku: Mój Reporter Kraków | Gazeta Krakowska
Pan Arkadiusz z przerażeniem relacjonuje nam sytuacje, do jakich dochodzi na Woli Justowskiej. - Koło przystanku jest bardzo niebezpiecznie! Często widuję tam ludzi wyglądających w połowie przejścia zza autobusu i nagle hamujących kierowców - opowiada.
Drugim miejscem, w którym, według naszego Czytelnika, potrzebne są progi, jest odcinek Chełm - Raczkiewicza - Olszanica, na wysokości nowo wybudowanej Enklawy na Woli Justowskiej. Pan Arkadiusz twierdzi, że kierowcy nie przestrzegają tam ograniczenia prędkości do 40 km/godz. - Policyjne patrole niewiele dają, gdyż jest to okazjonalne wystawianie mandatów, głównie mieszkańcom, którzy jadą 50 km/godz. - dodaje mężczyzna.
Rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu stwierdził, że w tym rejonie możliwy jest jedynie montaż progów wyspowych - znacznie droższych niż standardowe. Z uwagi jednak na komunikację miejską inne być nie mogą.
- Jeden komplet to koszt około pięciu tysięcy złotych, dodanie kilku progów to wydatek na poziomie 20 tysięcy - wylicza Michał Pyclik z ZIKiT.
Dodaje, że montaż progów powoduje protesty mieszkańców pobliskich posesji, przeszkadzają im drgania i hałas w momencie przejazdu pojazdu przez próg. Potwierdza to Andrzej Hawranek, radny dzielnicy Zwierzyniec - Progi zwalniające mają tylu samo zwolenników, co przeciwników - mówi.
Nasz Czytelnik uważa jednak, że progi są konieczne. Chodzi bowiem o dobro mieszkańców, którzy powinni czuć się bezpiecznie i pewnie wchodzić na przejście dla pieszych. - To dzielnica willowa, gdzie w miejscach zabudowanych, co pewien odcinek, cyklicznie powinny pojawić się progi zwalniające - mówi mężczyzna. - Decyzje w tej sprawie zostaną podjęte z początkiem roku, gdy poznamy budżet - odpowiada przedstawiciel ZIKiT, Michał Pyclik.
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!