https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Planowali uprowadzić włoskiego biznesmena. Podejrzani w rękach policji

Bartosz Dybała
Policjanci m.in. z Krakowa zatrzymali podejrzanych o przygotowanie do uprowadzenia obywatela Włoch. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli u podejrzanych i zabezpieczyli m.in. broń, paralizator oraz kajdanki. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Lublinie ustalili, że członkowie grupy mogli przygotowywać się do uprowadzenia obywatela Włoch, który prowadzi międzynarodową działalność gospodarczą. Do przestępstwa miało dojść prawdopodobnie w celu wymuszenia na nim lub członkach jego rodziny kilkuset tysięcy złotych okupu.

Policjanci ustalili osoby mogące brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ich miejsca przebywania. Z ustaleń śledczych wynika, że za zlecenie uprowadzenia mogą być odpowiedzialni miejscowi „przedsiębiorcy”. Prawdopodobnie już w ubiegłym roku dwaj mężczyźni podejrzani o kierowanie gangiem, mogli podejmować próby uprowadzenia obywatela Włoch.

W wyniku skoordynowanych i szeroko zakrojonych działań, prowadzonych w tym samym czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego oraz lubelskiego, policjanci zatrzymali sześć osób. Podczas akcji policjantów z Zarządu w Lublinie CBŚP wsparli funkcjonariusze z Wydziału w Koszalinie Zarządu w Szczecinie CBŚP, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Krakowie. W czasie przeszukań policjanci znaleźli przedmioty, które mogłyby być wykorzystane do popełnienia przestępstwa, m.in: broń, kajdanki oraz paralizator.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Cztery osoby usłyszały zarzuty dot. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przygotowania do uprowadzenia osoby, w tym dwóm z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy.

Śledczy podkreślają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gajewska o poparciu wyborców dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Teraz Polska

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska