W Bieżanowie - w rejonie skrzyżowania ulic Ćwiklińskiej, Heleny i Barbary - powstaje nowe rondo. Inwestycja z budżetu obywatelskiego pochłonie ok. 4,2 mln zł.
FLESZ - Czy czeka nas największa susza od 100 lat?
- Nowe rondo zastąpi funkcjonujące dotychczas w tym miejscu skrzyżowanie ulic Ćwiklińskiej, Barbary i Heleny. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów. Zakończenie prac zaplanowano na 30 września - informują urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.
I dodają, że docelowo: "wjazd na rondo zostanie zawężony z dwóch do jednego pasa ruchu, zbudowane zostaną cztery przejścia dla pieszych oraz trzy perony przystankowe. Nowe przejazdy rowerowe poprowadzą rowerzystów od ul. Mała Góra do ul. Wielickiej".
- Skrzyżowanie powstało pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Wymagało rozbudowy oraz uspokojenia ruchu. Rondo ułatwi i upłynni wyjazd z podporządkowanych ulic Heleny oraz Barbary. O przebudowę postulowali sami mieszkańcy Nowego Bieżanowa w budżecie obywatelskim - przekonują urzędnicy miejscy.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.