Kraków. Rekrutacja na studia 2021. Wśród nowości język ukraiński w biznesie i psychologia zwierząt

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Tomasz Bolt/Polskapresse
Krakowskie uczelnie już rozpoczęły lub są tuż przed uruchomieniem rekrutacji na studia. Obok znanych i popularnych kierunków oferują też nowości. Znalazły się pośród nich np. etologia i psychologia zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym czy język ukraiński w biznesie i turystyce na UJ.

FLESZ - Będzie wakacyjny boom? Polacy stęsknieni za podróżami

Na Politechnice Krakowskiej 19 maja wystartowała rekrutacja na architekturę. Elektroniczna rejestracja na pozostałe kierunki rozpocznie się 7 czerwca. Na nowy rok akademicki uczelnia proponuje 32 kierunki na studiach I stopnia. Pojawią się nowości m.in. w formule kształcenia. Unowocześnieniu edukacji na kierunkach związanych z transportem ma służyć powołanie Szkoły Transportu Politechniki Krakowskiej. To międzywydziałowa, unikatowa w skali kraju inicjatywa Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Inżynierii Lądowej PK. Obejmie studentów kierunków: transport, środki transportu i logistyka oraz pojazdy samochodowe, a także kilkunastu specjalności na I i II stopniu studiów. Kandydaci studiujący na danym wydziale w trakcie studiów będą mogli uczestniczyć także w dodatkowych zajęciach, projektach, szkoleniach na obu wydziałach. Szkoła ma dać studentom jeszcze więcej możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności związanych ze wszystkimi obszarami działalności w branży transportowej.

- Ubiegłoroczna, ciesząca się największym od lat zainteresowaniem rekrutacja Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II pokazuje, że oferta dydaktyczna uczelni trafia w gusta młodego człowieka - mówi Łukasz Rzepka z biura promocji UPJP2. Do najpopularniejszych kierunków należą tu m.in. psychologia, pedagogika, komunikowanie promocyjno-wizerunkowe - reklama branding, public relations. Teraz uczelnia rozszerza swoją ofertę kształcenia w języku angielskim. Znalazły się w niej: Philosophy - studia I st., Communication and media studies - specjalność na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna I st., specjalność Theology in English na jednolitych studiach magisterskich na kierunku teologia. W przygotowaniu jest też nowy, praktyczny profil na kierunku muzyka kościelna. Uczelnia 5 maja rozpoczęła nabór na studia anglojęzyczne, a 1 czerwca otwiera rekrutację na studia polskojęzyczne.

Również 1 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza uruchomi elektroniczną rejestrację na studia. Na studia stacjonarne I stopnia będzie ona prowadzona na 63 kierunki w języku polskim i trzy w języku angielskim. AGH dla kandydatów ma dwie nowości: zaawansowane materiały inżynierskie - kierunek na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, na którym student pozna metody wytwarzania nowoczesnych tworzyw metalicznych, ceramicznych i polimerowych, w tym kompozytów i nanokompozytów, a także - nowoczesne technologie paliwowe (przekształcone z dotychczasowego kierunku paliwa i środowisko) na Wydziale Energetyki i Paliw.

Uniwersytet Rolniczy oferuje kandydatom naukę na 28 kierunkach studiów polskojęzycznych i 8 anglojęzycznych. Nowością będzie kierunek etologia i psychologia zwierząt, którego absolwenci zdobędą umiejętności w zakresie oceny zachowania zwierząt, diagnozowania i rozwiązywania problemów behawioralnych, także tworzenia optymalnych warunków utrzymania oraz użytkowania i szkolenia zwierząt. Trwają też prace nad uruchomieniem jeszcze od tego roku akademickiego kolejnego nowego kierunku - inżynieria mechatroniczna.

Uniwersytet Jagielloński oferuje kandydatom ponad 270 kierunków, w tym kilkanaście programów w języku angielskim. Nie brakuje nowości. Są to: język ukraiński w biznesie i turystyce (z językiem rosyjskim) na Wydziale Filologicznym, kierunek region karpacki: etnolingwistyka i studia kulturowe (Wydział Filologiczny), zarządzanie polityką społeczną (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej) oraz International Relations and Public Diplomacy (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych). Rekrutacja na UJ rusza 1 czerwca.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek

Region karpacki - etnolingwistyka i studia kulturowe - kształcenie bezrobotnych magistrów.

Dodaj ogłoszenie