FLESZ - Gastronomia żąda pomocy
Przy Rybnej na ukończeniu jest etap inwestycji polegający na rozbiórce istniejącego budynku kwarantanny oraz budowie pawilonu psów o powierzchni ok. 530 metrów kw. wraz z częściowo zadaszonymi wybiegami zewnętrznymi o powierzchni ok. 460 mkw. Na ten etap całego przedsięwzięcia złożyła się też częściowa przebudowa istniejących instalacji wewnętrznych: wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektrycznej. W ramach obecnego etapu wykonano również prace związane z częściowym przełożeniem sieci zewnętrznych. Wykonany został zbiornik retencyjny wód opadowych wraz z regulatorem odpływu.
Wyremontowano też drogę dojazdową do schroniska, rozbudowano parking, zbudowano chodnik oraz plac pod kontenery na odpadki. Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu, pojawiły się nowe ławki oraz kosze na śmieci, ponadto posadzono 16 nowych drzew.
- Oddanie do użytku budynków wraz infrastrukturą jest przewidziane na październik tego roku. Termin wykonania inwestycji uległ znacznemu skróceniu - pierwotnie zakończenie realizacji robót było planowane w lipcu 2021 roku - zwraca uwagę Iwona Romańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie, który odpowiada za to przedsięwzięcie.
W przyszłości, w ramach kolejnego etapu inwestycji planowana jest budowa pawilonu dla kotów o powierzchni około 510 mkw. wraz z częściową przebudową strefy administracyjnej. Realizacja tych planów zależy jednak od zapisania potrzebnych na tę inwestycję kwot w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa oraz w budżecie miasta na 2021 rok.
Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt powstało w 1994 roku. Zostało zbudowane ze środków gminy Kraków oraz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Przy ul. Rybnej przebywa przeciętnie około 200-300 psów i 100-300 (w zależności od pory roku) kotów różnych ras i wielkości.
Schronisko przyjmuje zwierzęta przez całą dobę, a wydaje nowym opiekunom w godz. 10-14 i 15-17. Stale zachęca do odwiedzin i przygarniania zwierzaków - spragnionych uczucia i prawdziwego domu psów i kotów.
W związku z trwającą epidemią koronawirusa obecnie wszystkie osoby wchodzące na teren schroniska mają obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk (dozowniki są przy wejściach oraz przed pomieszczeniem wydawania zwierząt), każdemu odwiedzającemu to miejsce jest mierzona temperatura.
Obowiązuje też zmieniona procedura adopcji zwierząt. Nie ma możliwości umawiania jej przez telefon. Jeżeli osoba odwiedzająca schronisko decyduje się na adopcję zwierzęcia w danym dniu, zostaje wpisana przez pracownika dyżurnego na konkretną godzinę odbioru. Jeśli tego dnia nie ma wolnych terminów, można zostać wpisanym na kolejny możliwy termin (ale nie dalej niż na następny dzień). Nie można rezerwować zwierząt z kilkudniowym wyprzedzeniem. Odwołany jest punkt umowy adopcyjnej mówiący o gwarantowanym dwutygodniowym okresie leczenia zwierząt po adopcji - nowy właściciel będzie więc musiał leczyć psa czy kota prywatnie. Konsultacje lekarskie - tylko telefonicznie.
- Co oni wyprawiają?? Oto Najlepsze MEMY o kierowcach! Zobaczcie
- Kolejny potwór wyciągnięty z Wisły! Ta ryba przeraża
- Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć
- TOP 15 ginekologów w Krakowie wg ZnanyLekarz.pl [LISTA]
- Kraków. W końcu rozpocznie się przebudowa al. 29 Listopada! Tak będzie wyglądać
- Atrakcyjne mieszkanie na wynajem. Tak internauci kpią z ogłoszeń [MEMY]
