Kraków. Serenada tuż przed otwarciem, jest gigantyczna [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Anna Hankus

Budowa centrum handlowego Serenada w Krakowie po dwóch latach dobiega końca. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, wkrótce w obiekcie pojawią się pierwsi klienci. Jak wygląda galeria od środka? Zobacz w naszej fotogalerii.

Serenada - kolejne centrum handlowe w Krakowie

Już tylko dni pozostały do otwarcia kolejnego centrum handlowego na terenie Krakowa. Tym razem będzie to Serenada, która przez ostatnie dwa lata powstawała przy alei Bora-Komorowskiego. Inwestycja, która według inwestora nie tylko uzupełni ofertę okolicznych sklepów, ale również przyczyni się do dynamicznego rozwoju okolicy.

Sama Serenada zajmuje powierzchnię 106 tys. metrów kwadratowych, z czego 42 tys. zajmą lokale usługowe. Daje to około 160 sklepów. Jak deklaruje inwestor, wszystkie z nich będą doskonałym uzupełnieniem do oferty m.in. pobliskiego Centrum Handlowego Krokus, Parku Wodnego czy Multikina.

Rozmach inwestycji przyciągnął wiele wielkich marek. Wśród nich są tacy odzieżowi giganci jak Reserved, Mohito czy H&M. W Serenadzie otwarty zostanie również pierwszy w mieście salon Van Graff i największa krakowska Zara o powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Nie zabrakło też małych przedsiębiorstw takich jak butik Maravilla, salon optyczny Lucky Look czy Torebkowy Szał, znany dotychczas ze sklepu internetowego.

 Serenada (mat. pras.)

Galeria Serenada [WIZUALIZACJE]

Kuchnia w Serenadzie - Grand Kebab, Olimp i Staropolskie Jadło

Również część restauracyjna może przyciągnąć klientów. W Serenadzie na dobre zagoszczą - między innymi - Grand Kebab, Olimp i Staropolskie Jadło. Ofertę gastronomiczną uzupełnią Starbucks i Costa Coffee. Sklepem spożywczym działającym w galerii będzie działać również market Piotr i Paweł.

Serenada to jednak nie tylko sklepy i punkty usługowe. To także towarzyszące jej inwestycje, które znacząco zmienią obraz okolicy.
Budowa galerii to także budowa estakady dojazdowej z chodnikiem i ścieżką rowerową, która będzie przebiegać między ul. Dobrego Pasterza i Bohomolca (nad al. Bora Komorowskiego). W sąsiedztwie centrum handlowego znajdzie się również miejski sad z prawie 200 drzewami, hamakami i stołami piknikowymi.

Otwarcie Serenady w Krakowie już w październiku

Nowa galeria handlowa powstanie później niż początkowo zakładano. Pierwotnie otwarcie Serenady miało nastąpić końcem 2016 r. Prace nie rozpoczęły się jednak w pierwszym terminie w roku 2014, ale dopiero jesienią 2015 roku. Z tego powodu otwarcie galerii nastąpi dopiero w październiku tego roku.

Teraz krakowska Serenada planuje ugościć w swoich progach prawie 8 milionów ludzi rocznie. Otwarcie galerii już w październiku.

 Michał Ostałowski

TOP 10 największych centrów handlowych w Małopolsce [ZDJĘCIA]

Wideo

polecane: Flesz: Więzienie za przekręcanie liczników

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

27.10.2017, 07:55

Zgadzam się. Bez estakady nie powinna byc mozliwosc otwarcia.

24.10.2017, 18:48

Tak!! do grand kebaba i olimpu będę tam pielgrzymować przez całe miasto! slurp slurp mlask mniam mniam!

23.10.2017, 13:38

Bez ukończenia pełnego układu komunikacyjnego ta galeria nie powinna zostać otwarta..

21.10.2017, 16:55

A-" cos"sie w miescie dzieje ; nieprawdaz?

15.10.2017, 10:34

Wszystko już było zapchane, a teraz wreszcie jest gdzie przyjeżdżać i spędzać całe dnie na zakupach.

13.10.2017, 17:50

Korki na DP przed swietami...
A propos, marynarki od Tweeda i buty Loake beda?
Nie? To na ciul kolejny moloch z identyczna oferta jak w kilku innych?

12.10.2017, 20:35

Srara, Srohito SR&AM, Sreserved.
Jesienne SRALE, zimowe SRALE, świąteczne SRALE itd.
Kolejny moloch w Krakowie.
Galeria to może być sztuki, a nie handlowa.

12.10.2017, 19:38

sponsorowany

12.10.2017, 18:56

..A MOGL TAM POWSTAC LAS KRZYŻY ... SKANDAL HANBA !!!

12.10.2017, 18:08

Kto im pozwolił się otworzyć bez wjazdu od BK? Pół roku stajemy w korkach żeby teraz kolejne pół roku stać bo ktoś chce zwiedzić nową świątynię handlu?

12.10.2017, 15:25

jak teraz bedzie żył..... tragedia poprostu

12.10.2017, 13:30

Zaraz, zaraz. Otworzą bez dojazdu i dojścia estakadą? Urzędnicy miejscy zasługują na taczki. Na obecnego Prezydenta mamy metodę, czekamy na wybory.

12.10.2017, 11:52

A gdzie maja prać te pieniądze? w kioskach ruchu?

12.10.2017, 11:14

Ten sam chlam co wszedzie. Tanie ciuchy produkowane w systemie niewolniczym w Azji. Biedacy dla biadajow z zyskuem dla bogaczy

12.10.2017, 11:08

.... a estakada nad Bora-Komorowskiego wciąż bez wjazdu

12.10.2017, 11:06

Do kompletnego zatrzymania i tak już zakorkowanej okolicy pozostało 9... 8... 7.... Ale władze na to zezwalają bo kasa płynie. Ciekawe do czyjej kieszeni?

11.10.2017, 15:23

... a powinna być.

10.10.2017, 19:10

Do otwarcia galerii jeszcze 16 dni a prace na skrzyżowaniu dobiegają konca. Natomiast estakada nie musi byc warunkiem otwarcia galerii

05.10.2017, 10:49

Nie powinno sie pozwolic na otwarcie Galerii dopóki inwestor nie zakończy inwestycji drogowych umozliwiających sprawny dojazd - czyli nie skończy skrzyżowania Dobrego Pasterza i Bohomolca oraz estakady nad Bora-Komorowskiego.

04.10.2017, 15:14

to mamy następne korki

04.10.2017, 10:07

Skoro, jeszcze rok będą się pieprzyć z estakadą? To jest skandal!

03.10.2017, 09:38

Mieszkam w UK w Birmingham i tutaj są tylko 2 galerie jedna w samym centrum druga i mieście przylegającym Solihull. Populacja Birmingham to 1.1 milion a Krakowa 750tys a galeri handlowych w Krakowie jest conajmniej 6 ! Ile można takich molochów upchać w tak niedużym mieście !

29.09.2017, 12:53

Kiedy skończą sie te jeb..e korki koło tej zasranej estakady ja się pytam!!!

25.09.2017, 13:29

Gangsterom do prania brudnych pieniędzy oraz świniom z urzędu miasta, które biorą od gangsterów łapówki. "Krokus" nie świeci pustkami, ale szału nie ma, na piętrze w ostatnich latach pozamykano dużo sklepów.

25.09.2017, 13:25