Budowa centrum handlowego Serenada w Krakowie po dwóch latach dobiega końca. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, wkrótce w obiekcie pojawią się pierwsi klienci. Jak wygląda galeria od środka? Zobacz w naszej fotogalerii.

Zobacz galerię

Serenada - kolejne centrum handlowe w Krakowie

Już tylko dni pozostały do otwarcia kolejnego centrum handlowego na terenie Krakowa. Tym razem będzie to Serenada, która przez ostatnie dwa lata powstawała przy alei Bora-Komorowskiego. Inwestycja, która według inwestora nie tylko uzupełni ofertę okolicznych sklepów, ale również przyczyni się do dynamicznego rozwoju okolicy.

Sama Serenada zajmuje powierzchnię 106 tys. metrów kwadratowych, z czego 42 tys. zajmą lokale usługowe. Daje to około 160 sklepów. Jak deklaruje inwestor, wszystkie z nich będą doskonałym uzupełnieniem do oferty m.in. pobliskiego Centrum Handlowego Krokus, Parku Wodnego czy Multikina.

Rozmach inwestycji przyciągnął wiele wielkich marek. Wśród nich są tacy odzieżowi giganci jak Reserved, Mohito czy H&M. W Serenadzie otwarty zostanie również pierwszy w mieście salon Van Graff i największa krakowska Zara o powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Nie zabrakło też małych przedsiębiorstw takich jak butik Maravilla, salon optyczny Lucky Look czy Torebkowy Szał, znany dotychczas ze sklepu internetowego.

Kuchnia w Serenadzie - Grand Kebab, Olimp i Staropolskie Jadło

Również część restauracyjna może przyciągnąć klientów. W Serenadzie na dobre zagoszczą - między innymi - Grand Kebab, Olimp i Staropolskie Jadło. Ofertę gastronomiczną uzupełnią Starbucks i Costa Coffee. Sklepem spożywczym działającym w galerii będzie działać również market Piotr i Paweł.

Serenada to jednak nie tylko sklepy i punkty usługowe. To także towarzyszące jej inwestycje, które znacząco zmienią obraz okolicy.
Budowa galerii to także budowa estakady dojazdowej z chodnikiem i ścieżką rowerową, która będzie przebiegać między ul. Dobrego Pasterza i Bohomolca (nad al. Bora Komorowskiego). W sąsiedztwie centrum handlowego znajdzie się również miejski sad z prawie 200 drzewami, hamakami i stołami piknikowymi.

Otwarcie Serenady w Krakowie już w październiku

Nowa galeria handlowa powstanie później niż początkowo zakładano. Pierwotnie otwarcie Serenady miało nastąpić końcem 2016 r. Prace nie rozpoczęły się jednak w pierwszym terminie w roku 2014, ale dopiero jesienią 2015 roku. Z tego powodu otwarcie galerii nastąpi dopiero w październiku tego roku.

Teraz krakowska Serenada planuje ugościć w swoich progach prawie 8 milionów ludzi rocznie. Otwarcie galerii już w październiku.