We wtorek 19 kwietnia na kopcu Krakusa odbędzie się Tradycyjne Święto Rękawki. Dla amatorów Święta Rękawki nie zabraknie stałych elementów wydarzenia, czyli obrzędu rozpalania ognia, biegu wojów dookoła kopca, tradycyjnej bitwy Wiślan z najeźdźcami itp. W wydarzeniu wezmą udział grupy rekonstrukcyjne z Katowic, Krakowa, Łodzi, Nowego Targu, Poznania, Wrocławia, Zakopanego, Warszawy, Żywca, a także z Węgier i Słowacji. Ku zaskoczeniu gości pojawią się również nowe elementy odwołujące się do tegorocznego hasła „Klechdy i podania krakowskie”. Warto pamiętać, że Kraków jest kolebką legend, a część z nich pochodzi właśnie z średniowiecza.
Podczas wydarzenia pojawią się mało znane podania, a w najsłynniejszych opowieściach jak np. o Smoku Wawelskim będzie można znaleźć ukryte treści. Podczas Święta Rękawki na pewno uda się spotkać bohaterów krakowskich legend. Goście wydarzenia będą mogli również podziwiać ciekawe inscenizacje: „Ubicie Smoka Wawelskiego – wersje alternatywne”, „Legenda o złej księżniczce z Podgórza” oraz „Legenda o stworzeniu świata”.
„Święto Rękawki to jedyny w swoim rodzaju wehikuł czasu. W niezapomnianą podróż do przeszłości odległej o kilkaset lat zabierze każdego, kto 19 kwietnia pojawi się pod kopcem Krakusa. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych i seniorów. Zarówno stałych gości tego wydarzenia jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć w tej nietypowej lekcji historii” – zachęca Anna Grabowska, dyrektor Centrum Kultury Podgórza
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało
FLESZ - Ile wydamy na święta?
