
ks. Marek Hajdyła
(1 września 1963 - 13 lipca 2024)
proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Krakowie-Krowodrzy, Kanonik Kapituły św. Floriana
Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini wstąpił w 1982 roku do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Po ukończeniu formacji 22 maja 1988 roku został wyświęcony w Katedrze na Wawelu przez księdza kardynała Franciszka Macharskiego na kapłana i został skierowany do pracy jako wikariusz w Parafii Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju a następnie do Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie - Starym Prokocimiu. Od 1993 roku piastował stanowisko dyrektora Radia Mariackiego a potem Radia Plus. W tym samym czasie pomagał w duszpasterstwie w tworzącej się parafii św. Karola Boromeusza w Krakowie - Osiedlu Siemaszki. W 2004 roku został mianowany proboszczem Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, a w 2010 proboszczem Parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie na Krowodrzy. W 2013 r. otrzymał godność Kanonika Gremialnego Kapituły św. Floriana i Jana Pawła II.
Ksiądz Marek był też dyrektorem programowym w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Krakowie w 2016 roku. Z dużą radością mówił zawsze o przygotowaniu ornatów na tę uroczystość, w których projektowaniu miał duży udział.

Piotr Michałek
(zm. 11 sierpnia 2024 r. w wieku 63 lat)
słynny cukiernik z ulicy Krupniczej w Krakowie
Właściciel jednej z najsłynniejszych krakowskich cukierni. Mistrz cukierniczy, długoletni członek Cechu Rzemiosł Spożywczych, nauczyciel zawodu.
Cukiernia Michałek została założona w 1958 roku. Otworzył ją wtedy Wiesław Michałek, ojciec pana Piotra. Z kolei od 1999 roku cukiernię prowadził Piotr Michałek.
Słynną cukiernię przy ul. Krupniczej przez lata niezmiennie chętnie odwiedzają krakowianie, a po specjalność zakładu, pączki z różą, w tłusty czwartek zawsze ustawia się długa kolejka.
Został pochowany na cmentarzu w Bieżanowie.

Jerzy Jarzębski
(2 sierpnia 1947-25 lutego 2024)
badacz literatury
Krytyk i historyk literatury specjalizujący się w twórczości Witolda Gombrowicza, Brunona Schulza i Stanisława Lema, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Krzysztof Radwan
(30 listopada 1953 - 14 maja 2024)
wieloletni dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Pełnił funkcję dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie od 1989 do 2021 roku. Przez te lata jego główne obszary działalności ukierunkowane były na rozwój przestrzenny, infrastrukturalny i programowy muzeum. W latach 1992-1996 doprowadził do kompleksowej restauracji, połączonej z pracami naukowo-badawczymi, samolotów z czasów pionierskich lotnictwa i Wielkiej Wojny.
Kolejnymi wielkimi realizacjami było otwarcie tzw. Małego hangaru z ekspozycją wspomnianych samolotów, wystaw stałych - m.in. 140 silników lotniczych (jednej z największych kolekcji na świecie) oraz ekspozycji "Swego nie znacie…" prezentującej relikty 13 wyjątkowych statków powietrznych zarówno z okresu pionierskiego dziejów lotnictwa, jak i okresu powojennego.
Krzysztof Radwan był też zasłużonym członkiem Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.
Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Krzysztofa Radwana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie zostało przyznane za wybitne zasługi dla rozwoju muzealnictwa oraz popularyzowanie historii polskiego lotnictwa.