
Marek Litewka
(6 sierpnia 1948-12 stycznia 2024)
aktor
Ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego (wówczas Wyższa Szkoła Teatralna). W ostatnich latach związany był z Teatrem STU, wcześniej można było oglądać aktora w przedstawieniach Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie oraz krakowskich Starego Teatru i Bagateli. Jego dorobek artystyczny obejmuje ponad sto ról teatralnych. Współpracował m.in. z J. Jarockim, A. Wajdą, M. Wojtyszko, J. Grzegorzewskim, T. Bradeckim, F. Bajonem, K. Nazarem, K. Babickim, K. Kutzem, K. Warlikowskim.
Zajmował się także reżyserią teatralną (m.in. Czapa, Marlena, Stary Teatr, Życie pana Moliera – Teatr STU). Współpracował z Teatrem Scena Moliera, gdzie jako jedyny zawodowy aktor występował z amatorami – osobami niewidomymi.

Barbara Nawratowicz
(10 listopada 1932-10 maja 2024)
aktorka, artystka kabaretowa i dziennikarka radiowa
Nazwisko Barbary Nawratowicz związane jest z początkami Piwnicy Pod Baranami, którą współtworzyła. Występowała na piwnicznej scenie w latach 1956–1965, będąc jej pierwszą gwiazdą.
Ukończyła prawo, a jej artystyczna kariera zaczęła się przypadkiem. Na początku lat 50. w kolejce po kartki do studenckiej stołówki poznała się z Piotrem Skrzyneckim, wówczas studentem historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z Piwnicą pod Baranami była związana od jej początków, czyli mniej więcej połowy lat pięćdziesiątych. W kabarecie występowała na scenie, tworząc m.in. kreacje Okrutnej Markizy, Buduarowej Kokoty, Królowej Duńskiej i Holenderskiej Striptizerki.
W Piwnicy pod Baranami poznała Wiesława Dymnego, z którym przez siedem lat tworzyła związek. Burzliwy związek nie przetrwał próby czasu, podobnie jak pierwsze małżeństwo Barbary Nawratowicz. Z drugim mężem Davidem Stuartem była związana do jego śmierci.
Była także współzałożycielką kabaretu „Remiza” w Klubie Pod Jaszczurami.
Jako aktorka występowała na deskach teatru, m.in. w Teatrze Lalki i Aktora "Groteska" w Krakowie (1957–1958) oraz Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Radomiu (1958–1959).
W latach 1965–1994 była autorką audycji i korespondentką Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

ks. infułat Jerzy Bryła
(24 maja 1928 - 19 października 2024)
ksiądz
Urodzony w Nowym Brzesku kapłan zmarł w Krakowie w wieku 96 lat. Był wieloletnim duszpasterzem środowisk osób głuchoniemych i artystów. Honorowy Obywatel Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Zasłużył się ratowaniu zabytków Krakowa, mecenatowi sztuki.
Święcenia kapłańskie przyjął w 1952 r. w katedrze na Wawelu. W latach 1952-1957 był wikariuszem w Rajczy, a następnie przez rok w Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej, gdzie był też katechetą w Liceum im. Adama Asnyka. W latach 1958-1969 był wikariuszem parafii św. Floriana w Krakowie, gdzie po ks. Karolu Wojtyle przejął duszpasterstwo akademickie.
Od 1955 r. zaangażował się w tworzenie duszpasterstwa dla osób głuchoniemych. W latach 1980- 2019 był kapelanem Bractwa Kurkowego w Krakowie.
W latach 1975-2005 pełnił urząd proboszcza parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie.

Orest Lenczyk
(28 grudnia 1942 - 11 czerwca 1942)
wybitny trener piłkarski
Pracował w wielu klubach. Niezwykle charyzmatyczna postać, erudyta, którego horyzonty, wiedza wykraczały znacząco poza piłkę nożną i sport.
Największe sukcesy odnosił z Wisłą Kraków, z którą zdobył tytuł mistrza Polski w 1978 roku i mocno przyczynił się do kolejnego tytułu w roku 2001, gdy przez większość sezonu prowadził "Białą Gwiazdę", choć rozgrywki w roli szkoleniowca dokończył wtedy jego podopieczny z mistrzowskiej Wisły lat 70. XX wieku Adam Nawałka. W Wiśle Orest Lenczyk pracował zresztą wiele razy, a prócz medali do legendy przeszedł m.in. mecz z Realem Saragossa w Pucharze UEFA, gdy w 2000 roku "Biała Gwiazda" odrobiła straty z pierwszego meczu, który przegrała 1:4 i awansowała po rzutach karnych, będąc pierwszym polskim zespołem, który z europejskich rozgrywek wyeliminował hiszpański.
W latach 2009-2010 Orest Lenczyk prowadził Cracovię, którą w tamtym okresie uchronił przed spadkiem z ekstraklasy. W 2012 roku zdobył kolejny w swojej karierze tytuł mistrza Polski ze Śląskiem Wrocław. Ostatnim jego klubem w bogatej karierze trenerskiej było Zagłębie Lubin.
Spoczywa na krakowskich Bielanach.