– Zależy nam na jak największym zaangażowaniu studentów i doktorantów w życie uczelni, stąd pomysł na Budżet Partycypacyjny UJ CM. Prowadzimy w tej chwili duże inwestycje jak budowa nowego Szpitala Uniwersyteckiego, Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej czy nowoczesnej biblioteki, które z pewnością przełożą się na podniesienie jakości kształcenia.
Ale wiemy, że funkcjonowanie uczelni można poprawić, realizując projekty, które nie wymagają ogromnych nakładów finansowych – mówi prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum. – Budżet partycypacyjny to również dobry sposób na poznanie oczekiwań i potrzeb studentów oraz doktorantów – dodaje.
3–5-osobowe zespoły projektowe swoje propozycje inwestycji, które powinny zostać zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego, mogą zgłaszać do 31 października. Sam pomysł nie wystarczy. Studenci i doktoranci muszą również przedstawić szczegółowy plan jego realizacji i opracować kosztorys. A jeśli ich koncepcja zyska uznanie innych żaków, będą także odpowiadać za jej wcielenie w życie.
Projekty mogą dotyczyć różnych aspektów życia uczelni: polepszenia infrastruktury, warunków socjalnych, zdrowia czy integracji. Najważniejsze, żeby służyły całej społeczności akademików z CM UJ. Łącznie na realizację wybranych pomysłów w ramach budżetu partycypacyjnego uczelnia przeznaczy 100 tys. zł, a koszt pojedynczego projektu nie może przekroczyć 50 tys. zł.
Spośród wszystkich zgłoszonych pomysłów, najlepsze, które zostaną wcielone w życie, wybiorą studenci i doktoranci CM UJ. Powszechne głosowanie zaplanowano na przełom roku 2018 i 2019. Dodatkowo premiowane mają być koncepcje stworzone przez zespoły studentów i doktorantów z wszystkich trzech wydziałów CM UJ.
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Piątka Morawieckiego - nowe obietnice PiS w kampanii