Innowacyjny aparat japońskiej firmy Shimadzu pozwala na wykonywanie diagnostyki potrzebnej małym pacjentom z wyjątkową dokładnością. Unikalne oprogramowanie umożliwia projekcje kończyn dolnych, kręgosłupa i całego ciała bez jakichkolwiek zniekształceń geometrycznych. Co więcej, maszyna daje szansę redukcji potrzebnej dawki promieniowania, zwłaszcza w przypadku badań kontrastowych np. przewodu pokarmowego czy układu moczowego.
- Najnowocześniejsza technologia obrazowania – tomosynteza niskodawkowa - umożliwia uzyskanie i przeglądanie wysokiej jakości cyfrowych obrazów wielowarstwowych u pacjentów leżących, jak również stojących w celu wizualizacji części, która była niewidoczna w konwencjonalnej radiografii zwykłej, przy dawce o małym narażeniu - tłumaczy lek. Aldona Jarosz, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, kierownik Pracowni RTG w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika.
Funkcja tomosyntezy niskodawkowej jest stosowana w badaniach ortopedycznych, reumatologicznych, urograficznych i pulmonologicznych. Pozwala na uzyskanie obrazów o ultra wysokiej rozdzielności – cztery razy większej niż w przypadku tomografii komputerowej.
Nowy aparat służy już małym pacjentom. Z badania przy jego użyciu może skorzystać każde dziecko, które tego wymaga, na podstawie skierowania od swojego lekarza. Terminy są ustalane z dnia na dzień.
Kraków. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św....
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
