FLESZ - Probiotyki. Jakie mają właściwości lecznicze?

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, a z jego powodu każdego roku umiera ok. 5 tys. Polek. To druga, po chorobach układu krążenia, przyczyna zgonów. Obecnie uznaje się go za chorobę cywilizacyjną i przewlekłą.
Stanowi wyzwanie nie tylko w aspekcie medycznym, ale i społeczno-ekonomicznym, ze względu na skalę zachorowań i związanych z nią nakładów finansowych. Na raka piersi chorują najczęściej kobiety w wieku średnim, lecz gwałtownie wzrasta liczba zachorowań wśród kobiet młodych, czynnych zawodowo. Zgodnie ze statystykami w Polsce żyje około 100 tysięcy kobiet, u których rozpoznano raka piersi. Wskaźniki przeżywalności pięcioletniej w naszym kraju przekraczają dziś 74 proc. Niestety, zbyt dużo pacjentek zgłasza się do lekarza w zaawansowanym stadium choroby.
Dlatego też już po raz trzeci krakowski szpital im. Jana Pawła II realizuje projekt mammograficzny „Badam piersi – dbam o siebie”. W ramach projektu kobiety mogą bezpłatnie skorzystać z badania mammograficznego, porad w punkcie informacyjnym oraz przez infolinię, a także warsztatów samobadania piersi i indywidualnej nauki samobadania piersi. Adresatkami projektu są kobiety mieszkające, pracujące lub uczące się na terenie województwa małopolskiego w wieku od 50 do 69 lat. Rejestracja na mammografię oraz infolinia dotycząca projektu dostępna jest pod numerem telefonu (12) 614 33 55 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 19.
Jak informuje lecznica w ramach realizowanego projektu „Badam piersi – dbam o siebie” możliwe jest sfinansowanie kosztów przejazdu do placówki dla pacjentek z grupy docelowej zamieszkałych w Małopolsce.