WIDEO: Barometr Bartusia
Grupa wsparcia powstała dzięki inicjatywie psycholog Lucyny Jankowskiej-Szafarskiej ze Szpitala Klinicznego im. dra J. Babińskiego. Spotkania w gronie osób mierzących się z podobnymi problemami mają być okazją do wymiany doświadczeń, poznania skutecznych metod przezwyciężania wstydu i szansą na uzyskanie pomocy i wsparcia.
Grupa spotyka się raz w tygodniu w poniedziałki o godz. 16. Zapisy chętnych osób ciągle trwają. Spotkania odbywają się w Poradni Zdrowia Psychicznego należącej do Szpitala Klinicznego im dra J. Babińskiego na os. Centrum B 11 c w Nowej Hucie. Rejestracja jest prowadzona pod numerem telefonu 12/ 642-25-10.
Jąkanie, którego nasilenie jest na tyle duże, że zakłóca płynność mowy jest traktowane w kategoriach choroby. Tego typu zaburzenie pojawia się w np. czasie wystąpień publicznych lub przy okazji innych stresujących sytuacji życiowych. Jąkanie się, podobnie jak inne kłopoty z komunikacją werbalną, ma wpływ na funkcjonowanie i stan emocjonalny. Powszechnie jest postrzegane jako objaw lęku, ale w rzeczywistości nie ma takiej współzależności. Nie jest ono również powiązane z poziomem inteligencji.
- Tak wyglądają porodówki w naszych szpitalach. Zobacz zdjęcia
- 10 pomysłów na zdrowe śniadanie
- Tak wyglądają polskie szpitale psychiatryczne [zdjęcia]
- Nie jedz tego! Te produkty zostały wycofane przez GIS
- TOP 10 krakowskich ginekologów. Sprawdź, których lekarzy polecają pacjentki [RANKING]
- Zobacz, jak wyglądają najlepsze porodówki w Krakowie!
