W tym roku tramwaj będzie kursował na dwóch liniach: Flisacka (Salwator, u ujścia Rudawy do Wisły) - most Dębnicki (w pobliżu przystani kajakowej) - Paulińska (poniżej klasztoru na Skałce) - most Grunwaldzki (na prawym brzegu, od ul. Konopnickiej) - most Kotlarski (na prawym brzegu od ul. Zabłocie) - Galeria Kazimierz i w odwrotnym kierunku. Flisacka - Tyniec i z powrotem.
Czytaj także:**Zobacz krakowski tramwaj po liftingu (ZDJĘCIA)**
Kursy tramwajem wodnym będą się odbywać w godz. 10 - 19, w dni powszednie co 60 minut (ale istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości). Natomiast w soboty, niedziele i święta tramwaj będzie pływał co 25 minut.
Krakowski Tramwaj Wodny to efekt projektu "Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie" finansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Wśród pływających po Wiśle statków i łódek KTW wyróżnia się coraz lepiej rozpoznawalnym logo, ma stały rozkład jazdy oraz oznakowane przystanki z pomostami. Operatorem Krakowskiego Tramwaju Wodnego nadal jest firma "Admirał", która na podstawie umowy z Gminą Miejską Kraków prowadzi tę działalność, w porozumieniu z reprezentującym Gminę Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie przygotowuje rozkład jazdy i dba o regularność kursów, ustala też ceny biletów. A te pozostaną bez zmian - 8 zł normalny i 6 zł ulgowy. Szczegóły będą umieszczone na stronie internetowej: www.ktw.krakow.pl
W trakcie sezonu (maj - wrzesień) informacje o tramwaju wodnym znajdą się w pojazdach komunikacji miejskiej (Bus TV i Telewizja M), w centrach obsługi ruchu turystycznego. Pasażerowie KTW otrzymają bezpłatne foldery i ulotki, które ułatwią poznawanie miasta z pokładu tramwaju. (S)
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kradł beznynę na angielskich numerach
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy