
"Złoty oficer"
W ramach wprowadzanych programów ,,Strategia Rozwoju Krakowa Tu chcę żyć. Kraków 2030” i „Programu Rozwoju Kultury w Krakowie do roku 2030” na artystów ulicznych zostaną nałożone pewne obostrzenia. Nie będą mogli między innymi używać żadnych urządzeń nagłaśniających, które mogłyby zakłócić spokój w przestrzeni publicznej. Ponadto działalność artystów ulicznych będzie rygorystycznie weryfikowana - głównie pod względem jakości ich prezentacji. Te żywe rzeźby, które nie będą spełniać wymogów, będą przenoszone z Rynku na inne lokalizacje.

Tak zwany "zabiegany biznesmen" - jest to mim różniący się trochę od pozostałych. Jako jeden z nielicznych biega po całym Rynku, pozostali tylko stoją.

Tajemnicza złota para na Rynku - oni byli jednymi z pierwszych "żywych rzeźb" w Krakowie. Najczęściej można ich spotkać naprzeciwko Wierzynka lub Domu Polonii. W tym, co robią, łączą pantomimę, teatr uliczny, teatr przedmiotu i instytucję ,,stacza".

Uznany za jednego z najbardziej okazałych na ulicach Krakowa mimów - "Serafin". Jeden z internautów skomentował go w ten sposób: "O! czyli z samych szczytów władzy...triady anielskiej, pełniących służbę bezpośrednio przed Tronem Boga... no faktycznie wygląd ma okazały..."