https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Ulubiona gra Ronaldinho na stadionie Korony

Piotr Tymczak
Kompleks sportowy przy ul. Parkowej wzbogaci się o stoły do gry teqball i klatki do piłki nożnej
Kompleks sportowy przy ul. Parkowej wzbogaci się o stoły do gry teqball i klatki do piłki nożnej Fot. Anna Kaczmarz
Przy ul. Parkowej w Podgórzu powstaną nowe strefy rekreacji, ustawione zostaną też klatki do piłki nożnej i stoły do robiącego furorę teqballu.

Teqball to połączenie tenisa stołowego i piłki nożnej. Ta dyscyplina podbija właśnie Brazylię. Jej wielkim fanem jest słynny piłkarz Ronaldinho. Teraz w teqball będzie można grać na stadionie „Korony” w Podgórzu przy ul. Parkowej. Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosił właśnie przetarg na rewitalizację tego zabytkowego obiektu. W ramach inwestycji na tym malowniczo położonym terenie na wzgórzu Lasoty mają zostać także ustawione klatki do gry w piłkę nożną. Projekt przewiduje też zagospodarowanie rekreacyjnej przestrzeni wokół sportowych obiektów.

Oferty na realizację tego zadania będą przyjmowane przez ZIS do 19 sierpnia 2019 r. Prace mają zostać wykonane do połowy listopada tego roku.

Stoły do teqball mają być jedną z nowych atrakcji. - Kiedy jestem w domu, gram w to codziennie. Kiedy to odkryłem, zacząłem regularnie grać z moimi przyjaciółmi. Dzisiaj w Brazylii prawie wszyscy grają w teqball, na plaży lub gdziekolwiek - powiedział Ronaldinho dla stacji CNN Sport. Wśród oficjalnych ambasadorów teqballu są inni znani piłkarze: Carlesa Puyol, Robert Pires, Christian Karembeu, Luis Figo czy Gianfranco Zola.

Teqball to pomysł byłego zawodowego piłkarza Gabora Borsanyi, który był współzałożycielem tej dyscypliny w 2014 r. wraz z biznesmenem Gyuri Gattyanem i informatykiem Viktorem Huszarem. Polega ona na grze w piłkę nożną na powierzchni przypominającej zakrzywiony stół do tenisa stołowego.

Na obiekcie przy ul. Parkowej mają się pojawić dwa takie stoły. Projekt przewiduje też budowę trzech klatek do gry w piłkę nożną.

W ramach prac przewiduje się również m.in. utworzenie stref odpoczynku z urządzeniami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe), zamontowane zostanie oświetlenie zewnętrzne na obiekcie (trzy lampy na dojeździe), na istniejących alejkach powstanie ścieżka historyczno-edukacyjna informująca o dzielnicy Podgórze jak i samym stadionie „Korony”, ustawione mają być trzy tablice informacyjne dotyczące atrakcji, które znajdują się na obiekcie.

W kosztorysie przedstawionym w projekcie budżetu obywatelskiego planowane prace na stadionie „Korony” oszacowano na 180 tys. zł.

Rewitalizacja obiektu przy ul. Parkowej 12a, jest jednym z projektów lokalnych w dzielnicy Podgórze wybranych w budżecie obywatelskim w 2018 r.

Przypomnijmy, że obecnie zarządcą stadionu „Korony”, najwyżej położonego takiego obiektu sportowego w Krakowie, jest Klub Sportowy Futbolowa Liga Szóstek.

Od kiedy ten klub został dzierżawcą stadionu (w listopadzie 2015 r.) modernizuje go, tak by odzyskał on swoją dawną świetność. Do tej pory udało się wysprzątać stadion z zalegających śmieci, wybudować boisko do piłki nożnej typu orlik, wyremontować zaplecze szatniowo-sanitarne oraz znajdujący się w sąsiedztwie trybuny tzw. okrąglak, który został przekształcony w punkt gastronomiczny.

Zdanie zgłoszone do budżetu obywatelskiego w 2018 r., które ma być teraz zrealizowane, ma na celu jeszcze szybsze przywrócenie stadionowi dawnego blasku, a przede wszystkim stworzenia miejsca przyjaznego mieszkańcom.

Zgodnie z tą koncepcją stadion ma być miejscem ogólnodostępnym.

Obiekt przy ul. Parkowej 12a to dla wielu miejsce odpoczynku, zabawy czy aktywności sportowej, ale też miejsce łączące ul. Parkową z Krzemionkami. Dzięki wyposażeniu stadionu w oświetlenie w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach będzie więc można pokonać tę drogę do przedszkola czy pracy lub domu.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mieszkaniec Podgorza
Wklejam jeszcze raz:

Stadion w zadnym wypadku nie jest miejscem ogolnodostepnym. Wstep na murawe jest zabroniony i jezeli chce sie grac, to trzeba placic jak za wynajem komercyjny. Taka sama sytuacja ma miejsce na orliku, ktory jest zamkniety na cztery spusty. Za darmo (wciaz) mozna sobie pobiegac po biezni i to jest na tyle jezeli chodzi o atrakcje. Miasto wylozy pieniadze i zrobi remont dla prywatnej firmy, ktora czerpie z tego zyski. Nie tedy droga. Mieszkancy Starego Podgorza nie posiadaja aktualnie zadnego otwartego boiska.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska