Spośród najbardziej aktywnych dzielnic był Prądnik Biały, gdzie mieszkańcy zgłosili 66 wniosków. Niewiele mniej pomysłów spłynęło z Nowej Huty – 63, Prądnicka Czerwonego – 56, a także Podgórza – 54. Tak jak w ubiegłym roku, duża liczba projektów dotyczy zieleni i ochrony środowiska – 236 projektów. Zadania związane z infrastrukturą to 163 pomysły, kulturą – 151, a sportem i infrastrukturą sportową – 140.
Ze względu na wyjątkowe okoliczności, w Budżecie Obywatelskim pojawiły się także projekty przeznaczone uchodźcom. Wśród przedstawionych pomysłów jest m.in. integracja z nowymi sąsiadami, czy też nauka języka polskiego dla lekarzy z Ukrainy, która ma im umożliwić wykonywanie zawodu medycznego w Polsce.
Nikogo już nie dziwi, że Budżet Obywatelski po raz kolejny został zdominowany przez projekty zielone, infrastrukturalne, kulturalne i sportowe. Właśnie na tego typu pomysły najchętniej głosują krakowianie. Czy w tym roku trend się nie zmieni? Musimy zaczekać do 7 listopada, kiedy zostaną ogłoszone wyniki głosowania.
Do 8 sierpnia potrwa weryfikacja formalna i merytoryczno-prawna wszystkich projektów. Następnie zostaną ogłoszone jej wyniki.
W ubiegłym roku w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 596 projektów, spośród których ostatecznie wyłoniono 180. 167 zadań dotyczyło projektów dzielnicowych, a 13 ogólnomiejskich. Całkowity budżet w ubiegłym roku wynosił 35 mln zł.
- Oto najbardziej nieokiełznany park kieszonkowy w Krakowie. Królują w nim... chwasty!
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogrody Sióstr Klarysek. Zobaczcie sami, jak tam pięknie ZDJĘCIA
- Masny Ben w klubie Energy2000, czyli grube balety w przytkowickiej dyskotece
- Trasa Łagiewnicka wygląda na gotową. Kiedy pojedziemy nową drogą?
