- Mamy nadzieję, że ten czas pomoże zorganizować rodzicom życie w Krakowie. Z jednej strony załatwić najważniejsze sprawy, znaleźć przestrzeń na pracę czy skupić się na codziennych obowiązkach. Z drugiej strony odpocząć, zająć się sobą i spędzić miło czas – informuje Dariusz Domajewski, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i jak podkreśla, dla najmłodszych będzie to natomiast czas na integrację z rówieśnikami i przyswajanie języka polskiego od najmłodszych lat. W efekcie, co najważniejsze, czas na poznawanie nowych przyjaciół.
- Program jest elastyczny. Oznacza to, że nawet zmiana planów rodziców co do dalszego pobytu w Polsce i chęć wyjazdu nie blokują środków, ale dają możliwość zaproszenia kolejnych dzieci do udziału w programie – mówi Maria Wojtacha, dyrektorka Fundacji Internationaler Bund Polska.
Organizatorzy zapraszają wszystkie krakowskie przedszkola niesamorządowe (publiczne i prywatne) do kontaktu z fundacją Internationaler Bund Polska i udziału w projekcie #KrakówWspólnie, w ramach którego przyznawane są środki na zapewnienie opieki dzieciom z Ukrainy. Dodatkowych informacji udziela Angelika Nocoń, koordynatorka projektu z ramienia Internationaler Bund Polska ([email protected], 789 800 839).
- To była najbrzydsza ulica Krakowa. Pamiętacie jeszcze jak wyglądała?
- Malowniczy zakątek pod Krakowem: zamek, jezioro z zaporą i piękne drewniane chaty
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich znaków zodiaku
- Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach
- Najpopularniejsze imiona w tym roku w Krakowie. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek
90 dni w niewoli. Relacja dziecka więzionego przez Rosjan
