FLESZ - Parki kieszonkowe. Nowość w mieście
O to, jaka jest obecna sytuacja związana z terenem w Łagiewnikach, gdzie miało powstać pole golfowe zapytaliśmy Zarząd Infrastruktury Sportowej, który odpowiada za zagospodarowanie tego obszaru.
Wskutek rozwiązania umowy dzierżawy terenu tzw. Białych Mórz, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, działając w imieniu właściciela terenu – Gminy Miejskiej Kraków, skierował do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu poddania się egzekucji, w którym to były dzierżawca – spółka Golf & Spa Resort sp. z o.o. zobowiązał się do wydania nieruchomości w terminie 7 dni od wygaśnięcia umowy. Sprawa została zarejestrowana w sądzie w dniu 15 stycznia 2021roku
- informuje Mateusz Chwajoł z ZIS.
Niezwłocznie po uzyskaniu klauzuli wykonalności, ZIS ma wystąpi z wnioskiem do komornika sądowego o przeprowadzenie postępowania egzekucyjnego mającego na celu wydanie miastu terenu, na którym miało powstać pole golfowe, ale spółka Golf&Spa Resort nie wywiązała się z umowy. - Po przejęciu nieruchomości, Zarząd Infrastruktury Sportowej zamierza dokonać inwentaryzacji terenu i wykonanych tam dotychczas robót budowlanych - dodaje Mateusz Chwajoł.
Michał Starobrat z klubu radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska poinformował też na swoim profilu na Facebooku: - Na bazie wykonanej inwentaryzacji ZIS planuje rozpoczęcie prac nad koncepcją przyszłego zagospodarowania tego wyjątkowego terenu. Naszym zdaniem, po inwentaryzacji zasadnym będzie do prac nad koncepcją włączyć zainteresowanych mieszkańców w formie konsultacji społecznych.
Kraków. Na Grzegórzkach powstaje Naturalna Strefa Relaksu [ZDJĘCIA]
Przypomnijmy, że w zarządzie ZIS znajduje się należący do gminy Kraków teren tzw. dużych Białych Mórz w rejonie ulic Podmokłej i Herberta, o łącznej powierzchni blisko 35 ha.
Po przetargu w 2015 r. ZIS zawarł umowę dzierżawy terenu na okres 30 lat ze spółką Golf&Spa Resort, na mocy której miało powstać pole golfowe i kompleks sportowo-rekreacyjny dla mieszkańców. - Dzierżawca regularnie opłacał czynsz, jednak z uwagi na niewywiązywanie się z zapisów umowy – a dokładnie naruszenie harmonogramu prac przewidzianych do wykonania i nieusunięcie tych naruszeń, pomimo wystosowanego wezwania – umowa została skutecznie rozwiązana w dniu 24 listopada 2020 roku - poinformował ZIS.
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Pod Krakowem powstaje niesamowity kościół w kształcie... korony!
- Celebryci pokochali śluby w górach! Zobaczcie kto i gdzie się żenił
- Budowa nowego odcinka S7 na północ od Krakowa. Koniec prac coraz bliżej
