Wojownicy Maryi, którzy przyjechali do Łagiewnik z całej Polski, spotkali się przy ołtarzu polowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przywitał ich tam ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że 25 lat temu, kiedy pełnił posługę w Ludźmierzu, przybył tam Jan Paweł II i wraz ze zgromadzonymi ludźmi odmówił różaniec. – Z Ludźmierza Papież przyjechał właśnie do Łagiewnik. I dziś ten różaniec nas łączy – mówił.
Swoje słowo do zebranych skierował także bp Robert Chrząszcz – Bycie Wojownikiem Maryi to jest łaska Boża – podkreślił i dodał, że Wojownik Maryi powinien upodabniać się do Matki Bożej i uciekać się pod Jej opiekę. – Jako Wojownicy Maryi nie walczymy z ludźmi, ale walczymy o święte życie dla nas i naszych bliskich. Mamy też w tej walce pomagać innym. A Maryja wskazuje nam drogę, którą mamy zdążać do Pana Jezusa – powiedział.
Bp Chrząszcz przypomniał, że jako młody człowiek Karol Wojtyła często wydeptywał łagiewnickie ścieżki, wędrując z pobliskiego Solvayu do Kaplicy Klasztornej Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. – Jan Paweł II jest dla nas wielkim przykładem, on chodził tu zapewne z różańcem w ręku. I dziś w którymś miejscu nasze ścieżki przetną się z jego ścieżkami. My jak On chcemy być cali dla Maryi – mówił.
Biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej podziękował Wojownikom Maryi, że dbają o rozwój duchowy swój i swoich rodzin. – Cieszę się, że mogę dziś tę drogę przejść z Wami z różańcem w ręku – powiedział.
W procesji różańcowej Wojownicy Maryi przeszli do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Oszacowano, że wzięło w nim udział prawie 8 tys. osób.
Rekordowa kwota do wydania w budżecie obywatelskim w Małopol...
Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi
jest ks. Dominik Chmielewski SDB. By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań oraz po uprzednio zdanym egzaminie, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.
Los polskich rodzin w obliczu inflacji

- Ten obiekt całkowicie zmienił centrum Krakowa! Budowa zaczęła się 20 lat temu!
- Greckie plaże i chorwackie wody na wyciągnięcie ręki. Wakacje 30 minut od Krakowa!
- Spektakularne zdjęcia lotnicze dwóch odcinków zakopianki! Są postępy
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu