FLESZ - Nie będzie szlabanów na państwowych autostradach?
Pozostali, biorący udział w przetargu wykonawcy mają 10 dni na ewentualne odwołania od dokonanego wyboru.
Jeżeli odwołań nie będzie podpiszemy umowę z wykonawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę i rozpoczną się prace projektowe
- informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA.
Zakres zadania obejmuje m.in. wykonanie opracowań geodezyjno-kartograficznych, geotechnicznych, geologicznych, Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla inwestycji.

Kraków. Wyłoniono wykonawcę koncepcji dla linii tramwajowej ...
Wykonawca będzie musiał również przygotować wielobranżowy projekt budowlany, materiały do wniosku o uzyskanie decyzji zwalającej na realizację drogi (ZRID) lub pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem takiej decyzji. W czasie przetargu na roboty budowlane wykonawca dokumentacji będzie odpowiadał na pytania oferentów, a w trakcie budowy sprawował nad nią nadzór autorski.
- Poprawa płynności ruchu na węźle A4 Kraków Południe możliwa jest tylko wówczas, gdy zwiększona będzie przepustowość na łącznicach autostrady z kierunku Katowic i Rzeszowa w kierunku Zakopanego. Konieczna jest likwidacja sygnalizacji świetlnej oraz przebudowa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na ul. Taklińskiego i Poronińskiej - zaznacza Iwona Mikrut.
W ramach rozbudowy węzła powstanie estakada, rondo na skrzyżowaniu ulic Poronińskiej i Taklińskiego z ul. Zakopiańską, podziemnego przejścia dla pieszych, mury oporowe, ekrany akustyczne, drogi serwisowe oraz przebudowane zostaną łącznice drogowe.
- Władze Krakowa, w granicach którego zlokalizowana będzie inwestycja deklaruje partycypację w kosztach odszkodowań i części robót. Zostanie zawarte porozumienie z miastem w sprawie współfinansowanie tego zadania - informuje Iwona Mikrut.
- O tym, że rozbudowa węzła A4 Kraków Południe jest potrzebna mówiło się od dawna, jednak by przystąpić do projektowania i później realizacji zadania niezbędne jest zabezpieczenie finansowe dla tego przedsięwzięcia. 5 października 2020 roku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji, co umożliwiło rozpoczęcie przygotowań i ogłoszenie przetargu - dodaje.
Węzeł Kraków Południe rozprowadza ruch pomiędzy Południową Autostradową Obwodnicą Krakowa A4, DK7 (Zakopianką) i miastem Kraków. Według prowadzonych obserwacji natężenia ruchu, na tym odcinku autostrady przejeżdża już średnio ponad 70 tys. pojazdów na dobę.
W godzinach szczytów komunikacyjnych jeden z pasów autostrady na obu jezdniach jest blokowany przez pojazdy oczekujące na włączenie się do DK7 (Zakopianka) w kierunku południowej granicy Polski (DK7 i DK47) oraz w kierunku Bielska Białej i Cieszyna (zjazd z DK7 na DK52 w Głogoczowie). Zatłoczona jest także ul. Zakopiańska, na której koncentruje się ruch z centrum miasta. Ruch samochodowy z wymienionych tras łączy się na miejskim odcinku DK7, gdzie na długości 1,3 km są cztery skrzyżowania z sygnalizacjami świetlnymi, co powoduje spiętrzenie ruchu, a kolejka aut czekających na zjazd z autostrady na południe Polski sięga często kilku kilometrów.
Prace dokumentacyjne związane z rozbudową węzła A4 Kraków Południe zaplanowano na lata 2021–2024, a realizację zadania na lata 2025–2026.
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Tylko prawdziwe maseczki, przyłbice na Grunwald MEMY
- Kraków bogaty i biedny. Ranking krakowskich dzielnic według dochodów mieszkańców
- Nowa lista leków refundowanych. Najwięcej zmian dla pacjentów onkologicznych
- Zobaczcie, jak kiedyś wyglądały Dolne Młyny
