Obiekt ma mieć trybuny z maksymalną pojemnością 1624 osób. Maksymalną liczbę miejsc na trybunach prasowych i VIP określono na 500, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Trybuna z miejscami indywidualnymi ma być w całości zadaszona. Stadion będzie oświetlany za pomocą masztów zlokalizowanych w pobliżu narożników boiska.
Budynek stadionu zaplanowano jako obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych. Na parterze mają znajdować się szatnie, pomieszczenia dla sędziów, pomieszczenie kontroli antydopingowej, punkt medyczny oraz pomieszczenia ochrony, dla funkcjonariuszy policji, techniczne. Od strony terenu zielonego sąsiadującego z ul. Meissnera zaprojektowano kawiarnię działającą poza terminami rozgrywek.
Na pierwszym piętrze wyznaczono recepcję, pomieszczenie VIP, salę konferencyjną z zapleczem, pokój przedstawiciela producenta sygnału telewizyjnego z zapleczem, sanitariaty. Na drugim piętrze mają się znaleźć pomieszczenia spikerów, komentatorów, statystyków, techników itd.
Trybuny dla kibiców mają być dostępne z poziomu drugiego piętra budynku poprzez cztery zewnętrzne klatki schodowe. W ich pobliżu wydzielono punkty gastronomiczne oraz zespoły sanitarne i pomieszczenia techniczne. Komunikację pionową zapewnić ma również winda.
Budynek garażu podziemnego ma sąsiadować od strony północnej z budynkiem stadionu. Zjazd do garażu będzie dostępny z projektowanej drogi wewnętrznej. Garaż ma mieć 70 stanowisk.
Na dachu garażu wyznaczono plac, dostępny od strony chodnika biegnącego wzdłuż ul. Meissnera. Na placu mają się znajdować kontenery z kasami, skrzynki depozytowe oraz system bramek i kołowrotków sterujących tłumem kibiców. Z placu mają być dostępne wszystkie klatki schodowe obsługujące budynek stadionu.
Plany są takie, by dokumentacja projektowa dotycząca budowy nowego stadionu Wieczystej wraz z pozyskaniem zgód była gotowa w 2023 r. Później będzie można rozpocząć realizację inwestycji, która szacowana jest na kilkanaście milionów złotych.
Kraków. Gra o przyszłość Garbarni. Na stole projekt stadionu...
Przypomnijmy, że Wieczysta z osiedlowego klubu grającego w niższych ligach w ostatnich latach zmieniła się w zespół o wysokich aspiracjach. Wszystko dzięki temu, że od 2020 roku w klub zaczął inwestować krakowski biznesmen Wojciech Kwiecień, właściciel sieci aptek "Słoneczna". W drużynie zaczęli grać znani zawodnicy, w tym m.in. byli reprezentanci Polski jak np. Sławomir Peszko i Radosław Majewski.
Obecnie Wieczysta gra w III lidze, w której zajmuje drugie miejsce, ale plany są takie, by zespół awansował do kolejnych, wyższych klas rozgrywkowych. Stąd zaangażowanie miasta, by przygotować dla klubu odpowiednią infrastrukturę.
Wojciech Kwiecień znany jest też z tego, że jest sympatykiem Wisły Kraków. Od lat pojawiają się informację, że mógłby zainwestować w "Białą Gwiazdę". W ostatnim czasie temat powrócił. W związku z tym pojawiły się pytania o przyszłość projektu związanego z Wieczystą.
W związku z sytuacją Wieczysta wydała oświadczenie: ""W odniesieniu do pojawiających się spekulacji chcielibyśmy zapewnić, że niezmiennym celem Zarządu i Sponsora Wieczystej Kraków, jest dalszy rozwój naszego Klubu, oparty o budowanie odpowiednich struktur, infrastruktury, pracę z młodzieżą oraz sukcesy I drużyny".
Wielkie otwarcie Baltic Pipe

- Oto najwięksi pożeracze prądu w twoim domu!
- Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich znaków zodiaku
- Pokoje do wynajęcia w Krakowie. Cena? Od 600 do nawet 1500 złotych!
- Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach
- Najpopularniejsze imiona w tym roku w Krakowie. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek
- Punkty karne. Nowy taryfikator punktów 2022. Co zmieniło się od 17 września?