https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Wysypywania kawy na ulicach miasta ciąg dalszy. Zbiórka fusów!

Piotr Rąpalski
Konrad Kozlowski/Polskapress
Analiza kawowego pilotażu wykonana przez Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie nie wykazała jego szkodliwego oddziaływania na glebę - podali urzędnicy - dlatego Zarząd Zieleni Miejskiej postanowił kontynuować eksperyment. Chodzi o wysypywanie fusów po parzeniu kawy na zaśnieżone i oblodzone ulice i chodniki. Kawa ma działać lepiej niż sól. W zeszłym roku przeprowadzono taką akcję, ale pojawiły się głosy sprzeciwu, w tym te alarmujące, że kawa źle wpływa na środowisko. ZZM ma teraz na swoją obronę badania naukowców, zatem... organizuje zbiórkę fusów.

- Chcemy przygotować się do akcji dlatego poszukujemy kawiarni w Krakowie, które będą w stanie w krótkim czasie (2-3 dni) zebrać ok. 60 litrowy worek fusów z kawy - zapowiada ZZM.

"Jeśli posiadasz małą kawiarnią lub restaurację, która nie produkuje takiej ilości fusów, poszukaj w swojej okolicy innych lokali i zbierajcie razem. Ustalcie, w którym punkcie je magazynujecie, tak abyśmy mogli je od Was odebrać. Zgłoś się poprzez wypełnienie ankiety (ANKIETA), wskaż miejsce, z którego będziemy odbierać fusy oraz podaj osobę do kontaktu. Wszystkich zainteresowanych poinformujemy o rozpoczęciu zbierania fusów drogą mailową lub telefonicznie.

Więcej na temat wyników analizy dowiecie się z zapisu konferencji „Antropogeniczne przekształcenia środowiska glebowego - temat przewodni: Zasolenie gleby”. ZAPIS

Eksperyment posypywania alejek fusami z kawy zainspirowany został działaniami we Lwowie.

FLESZ - Jan Sarnowski: emerytury bez podatku

od 16 lat
Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Podobno są hipsterzy, którzy tę rozsypaną na glebie kawę zjadają. Potem ją wydalają i powstaje najlepsza w ocenie co niektórych kawa na świecie, która nazywa się kopi lewak.
G
Greg
co za mikrocefale organizują tego typu pomysły. aktywiści pewnie, czyli dawni zomowowcy i konfidenci, to synonimy słowa aktywista miejski.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska