https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Zakończył się pierwszy cykl rekrutacyjny w Akademii Górniczo-Hutniczej

Marcin Banasik
Andrzej Banas / Polska Press
Wśród 10 najpopularniejszych kierunków studiów z największą liczbą osób na miejsce dominują kierunki z branży IT. Podobnie, wśród kierunków z największą liczbą podań - także dominują kierunki informatyczne. Następne kwalifikacje na studia będą odbywać się 20 i 27 lipca oraz 14 września.

FLESZ - Będą ostrzejsze kary dla pijanych kierowców

od 16 lat

Pod względem największej liczby podań wśród trzech najpopularniejszych kierunków są kierunki informatyczne:
Na Informatykę i Systemy Inteligentne podanie złożyło 981 kandydatów, na Automatykę i Robotykę 665 osób, a na Budownictwo 616.

Na kierunkach informatycznych, cieszących się największym zainteresowaniem, AGH oferuje łącznie 427 miejsc. Przy ponad dwóch tysiącach podań na te kierunki średnia liczba osób na miejsce w tej grupie wynosi 6,2 (osoby/miejsce).

Najwięcej chętnych - prawie 11 osób na miejsce - jest na Informatykę Stosowaną. O jedno miejsce na Cyberbezpieczeństwie walczy ze sobą 7 osób, a na Nowoczesnych Technologiach w Kryminalistyce 6 osób.

- Kandydaci, którym ze względu na trudne warunki nauki w pandemii matura poszła gorzej, także mogą znaleźć w ofercie AGH perspektywiczne kierunki studiów. Na części z nich w tym roku zdjęto progową, minimalną wartość wskaźnika rekrutacji. Wszystkie kierunki dostępne w następnych cyklach rekrutacyjnych maturzyści znajdą na stronie: kandydaci.agh.edu.pl - mówi Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik prasowa AGH.

Następne kwalifikacje na studia będą odbywać się 20 i 27 lipca oraz 14 września.

W ramach studiów I stopnia Akademia przygotowała w tym roku 5373 miejsca na kierunkach prowadzonych w języku polskim oraz 114 miejsc na kierunkach prowadzonych w języku angielskim, w sumie 5487 miejsc. Na studiach niestacjonarne pierwszego stopnia czeka 1100 miejsc.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
koza nostra !
Zaniepokojenie może budzić jakość takiego "narybku", ubiegającego się o przyjęcie na studia. Błędem było, że nie wprowadzono egzaminów wstępnych na studia. To zniwelowałoby znaczenie tzw. "wykoślawionej" matury i znacznie poprawiło właśnie jakość tej młodzieży, bo po prostu by się przez okres wakacji douczyła.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska