Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. Zmiany na Wielickiej. Utrudnienia na prawym pasie, na drodze do szpitala

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Trwa przebudowa pasa do skrętu w prawo z ul. Wielickiej w ul. Kostaneckiego. W poniedziałek, 12 grudnia, wprowadzony zostanie kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu.

W związku z kolejnym etapem robót, który będzie polegać na przebudowie sieci kanalizacji deszczowej oraz poszerzeniu pasa jezdni, od 12 grudnia, od godz. 7.00, wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wielickiej, Kostaneckiego i Teligi. Częściowo z ruchu wyłączone będą pasy do skrętu w prawo w ul. Kostaneckiego na wysokości prowadzonych prac. Skręt w tę ulicę będzie nadal możliwy.

Ponadto przystanek „Prokocim Szpital” nadal będzie działał w swojej tymczasowej lokalizacji – bliżej kładki dla pieszych. W ramach tej organizacji ruchu wytyczony będzie na odcinku, gdzie prowadzone są roboty.

Przewiduje się, że taka organizacja ruchu potrwa około tygodnia.

Przebudowa skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w ul. Kostaneckiego to jeden z elementów modernizacji układu drogowego w Prokocimiu w celi poprawy dojazdu do zlokalizowanym tam placówek medycznych.

Drugie z zadań, które realizowane jest obecnie w tym rejonie, to rozbudowa ul. Jakubowskiego. Ta droga jest już prawie gotowa, mogą z niej korzystać kierowcy. Obecnie wykonawca skupia się na asfaltowaniu ul. dr Marii Orwid. ZIM planuje, by jeszcze w tym roku poprawić tam przejezdność.

Prace asfaltowe na Rękawka

Na początku listopada br. drogowcy pojawili się na ul. Rękawka. Na ukończeniu są już prace brukarskie, teraz pora na wymianę nawierzchni. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Jutro, 7 grudnia ekipy zaplanowały frezowanie ul. Rękawka. Jezdnia zostanie pokryta nową warstwą asfaltu w piątek, 9 grudnia (w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych – w poniedziałek, 12 grudnia). W związku z robotami, przez tych kilka dni brak możliwości parkowania. 

Koszt modernizacji to ok. 1 mln zł.

Spotkanie informacyjne – przebudowa węzłów Bagatela i Piłsudskiego

We wtorek, 13 grudnia br., w godz. 17.00-19.00 odbędzie się spotkanie informacyjne online dotyczące dwóch zadań: przebudowy węzła rozjazdów “Bagatela” z układem drogowo-torowym na odcinku Teatr Bagatela-ul. Garbarska oraz przebudowy węzła rozjazdów Piłsudskiego, na wysokości ul. Straszewskiego. Oba projektowane są wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną opracowane do tej pory rozwiązania projektowe dla obu inwestycji.

Do spotkania można dołączyć od godziny 17.00, klikając w link do zoom: https://bit.ly/spotkanie-torowiska. Będzie ono również transmitowane na profilu facebook ZDMK.

Powstaje nowy układ drogowy łączący Nowohucką z Galicyjską

Deweloper będzie teraz kontynuował prace na fragmencie ul. Ciepłowniczej (od Skręconej do Nowohuckiej) i Nowohuckiej – przebudowa elementów pasa drogowego, sieci podziemnych i budowa chodnika. W związku z robotami zmiany w organizacji ruchu, od środy, 7 grudnia, od godz. 22.00:

– na ul. Ciepłowniczej utrzymany ruch dwukierunkowy,
– otwarcie relacji ul. Ciepłownicza – ul. Skręcona (z możliwością przejazdu do ul. Galicyjskiej),
– ciągi piesze dostępne po obu stronach ul. Ciepłowniczej (poza niewielkim fragmentem po zachodniej stronie ulicy),
– na ul. Nowohuckiej w nowej lokalizacji tymczasowy przystanek autobusowy.

Taka organizacja ruchu potrwa do końca grudnia br.

Sytuacja na rynku pracy w 2023 roku

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska