https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowianin uszkodził samochód kurierski łopatą, bo - jak stwierdził - za szybko jechał ulicą

Małgorzata Mrowiec
Opracowanie:
zdjęcie ilustracyjne
Krakowscy policjanci zatrzymali w rejonie Olszy 40-letniego mężczyznę, który uszkodził łopatą samochód jednej z firm kurierskich. Zatrzymany - który w chwili zdarzenia był nietrzeźwy - odpowie nie tylko za uszkodzenie mienia, ale również za kierowanie gróźb wobec właścicielki firmy jadącej tym autem.

Do zdarzenia, o którym teraz informuje krakowska policja, doszło w poniedziałek (5 sierpnia). Oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej otrzymał wtedy zgłoszenie, że na jednej z ulic w rejonie krakowskiej Olszy mężczyzna miał uszkodzić łopatą drzwi samochodu firmy kurierskiej.

Na miejsce został wysłany patrol z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze na parkingu zastali właścicieli zniszczonego pojazdu, którzy wskazali mundurowym mężczyznę odpowiedzialnego za dewastację.

"Jak ustalili policjanci, sprawca uderzył łopatą w jadący samochód, a następnie zaczął awanturować się z kierowcą, który wysiadł, żeby sprawdzić co się stało. Podczas sprzeczki z kierującym agresor miał kierować też groźby wobec pasażerki. Wandalem okazał się nietrzeźwy 40-letni mieszkaniec Krakowa, który oświadczył, że rzucił w pojazd łopatą, ponieważ ten według niego jechał za szybko" - relacjonuje krakowska policja.

Właściciele pojazdu wycenili straty na kwotę 4 tysięcy złotych. W związku z zaistniałą sytuacją 40-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komisariatu III w Krakowie, skąd trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Po wytrzeźwieniu krakowianin usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a także zarzut kierowania gróźb karalnych, za co kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?

od 7 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska