Krakowianka Anna Lisowska mistrzynią Polski seniorek w kata

Archiwum Klub Kyokushin YMCA Kraków
Karate kyokushin. Anna Lisowska (Klub Kyokushin YMCA Kraków) zdobyła złoty medal w kata (formy) podczas mistrzostw Polski open i kata seniorów, które odbyły się w Lublinie.

Lisowska, mistrzyni świata i była wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka tegorocznych ME, wyprzedziła Paulę Malikowską (KKK Ippon Konstancin Jeziorna) i Kamilę Krzak (Sosnowiec KK).

Startowało 246 zawodników i zawodniczek z 35 klubów. W klasyfikacji drużynowej krakowski klub zajął trzeciej miejsce ex aequo z Bielańskim KKK i KKK im. M. Oyama (po 5 pkt), za Wrocławskim KKK AiS Sypień (11 pkt) i Opolskim KKK (8 pkt).

W Lublinie odbyły się także MP juniorów młodszych w kata i kumite (walki), których rywalizowało 196 zawodniczek i zawodników z 58 klubów.

Najlepiej z Małopolanek spisały się Martyna Kubik (Wielicki KKK), która triumfowała w kumite w kat. 55 kg, oraz Jagoda Linczowska (Chrzanowski KKK), która wywalczyła srebro w kata i brąz w kumite w kat. 55 kg.

Ponadto siódme-ósme lokaty w kumite zajęli reprezentanci ARS KK Limanowa: Jakub Kądziołka w kat. 50 kg, Jakub Ociepka w kat. 55 kg i Damian Górka w kat. +65 kg.

Sędzią głównym mistrzostw Polski był shihan Andrzej Drewniak (9. dan), szef Klubu Kyokushin YMCA Kraków.

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE

Materiał oryginalny: Krakowianka Anna Lisowska mistrzynią Polski seniorek w kata - Dziennik Polski