Krakowscy lekarze wrócili z misji na Madagaskarze [ZDJĘCIA]

  Krakowscy lekarze wrócili z misji na Madagaskarze [ZDJĘCIA]

  Iwona Krzywda

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Krakowscy lekarze wrócili z misji na Madagaskarze [ZDJĘCIA]
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego

  Specjaliści z Krakowa spędzili w prowincji Antsirabe na Madagaskarze dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadzili m.in. 60 zabiegów chirurgicznych.
  Zobacz galerię

  Krakowscy lekarze pojechali na misję do Afryki już po raz piąty. W tym roku w grupie specjalistów znaleźli się chirurdzy, pediatrzy czy anestezjolodzy. Na wyjazd zdecydowali się m.in. specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego: dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor placówki, proktolog i chirurg, lek. med. Lidia Stopyra - specjalista chorób zakaźnych i pediatrii oraz dr n. med. Maria Wieczorek-Grohman - chirurg i urolog dziecięcy.

  W trakcie dwutygodniowego pobytu specjaliści przyjmowali chorych w miejscowym szpitalu prowadzonym przez siostry franciszkanki. Przeprowadzili łącznie ponad 60 zabiegów chirurgicznych, skonsultowali 470 małych pacjentów z gorączką, biegunką, zapaleniem płuc, odwodnieniem, padaczką czy grzybicą skórną, przeprowadzili również dla dzieci i dorosłych zajęcia rehabilitacyjne.

  Krakowskim lekarzom powrót do zdrowia zawdzięcza m.in. kilkudniowy wcześniak, który walczył z ciężką sepsą. Jego rodzicom zajęło ok. 5 godzin pokonanie drogi z sąsiedniej wioski do miejsca, gdzie przyjmowali polscy pediatrzy. Dzięki ich pomocy chłopca udało się uratować. Wdzięczni rodzice nazwali go imieniem Jurek, na cześć szefa ekipy dr. n. med. Jerzego Friedigera.  KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »