W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział niemal 7500 uczestników z 237 miast z całej Polski. Po szkolnych eliminacjach, w grze o indeks WSL, staże praktyki i cenne nagrody pozostało 515 uczniów. 71 z nich to czołówka, która najlepiej poradziła sobie z testem wielokrotnego wyboru i zakwalifikowało się do finału.
Hasłem siódmej edycji jest gospodarka zapasami – tej dziedziny logistyki dotyczy zatem większość pytań i zadań, z którymi mierzą się olimpijczycy.
Wśród finalistów są przede wszystkim maturzyści z klas o profilu technik logistyk czy technik spedytor. W tym elitarnym gronie znalazło się także dwoje uczniów z klasy drugiej. Wszyscy uczestnicy III etapu otrzymują zwolnienie z pisemnej części egzaminu
zawodowego.
Finał odbędzie się 6 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, a uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.
Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić!
Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!