https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie. Uczniowie Witosówki balowali w hotelu Margerita

Barbara Ciryt
Studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie
Studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie Barbara Ciryt
To był niezapomniany wieczór i noc dla maturzystów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. Na swój pierwszy wielki bal studniówkowy wybrali się w niedzielę, 16 lutego 2025 r. do Hotelu Margerita w Modlnicy w gminie Wielka Wieś. Tu 77 dni przed maturą świętowali uczniowie klasy V Technikum Eksploatacji Portów i Terminali oraz klasy III LO dla dorosłych.

Tej nocy był czas na odstresowanie, na zabawę, rozmowy, wspólne zdjęcia. Po usłyszeniu mickiewiczowskich słów: "Poloneza czas zacząć" maturzyści odtańczyli dostojny taniec przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu.

Studniówkowe tańce, podziękowania i życzenia

Była okazja nie tylko do zabawy, ale także do podziękowań swoim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji. W przemówieniach młodzież przepraszała za nie najlepsze, a nawet szalone pomysły i zachowania niekoniecznie wzorowe. Przyszła też kolej na podziękowania za wiedzę, trud i zrozumienie nie tylko dla nauczycieli, ale i dla rodziców.

Dyrektor ZSP w Giebułtowie Teresa Sieradzka zwróciła się do uczniów z życzliwą troską i przypomnieniem, że studniówka to nie koniec, to początek finału. Podczas przemówień i toastu nie zabrakło najlepszych życzeń pomyślności na maturze.

Szkoła w Giebułtowie na co dzień na swoich stronach internetowych w sentencjach, myślach, cytatach mądrych ludzi przypomina uczniom, czym kierować się w życiu. Jednym z takich cytatów jest myśl Carla Rogersa: "Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć: kto nauczył się, jak przystosowywać się i zmieniać".

Podążają za zmieniającą się rzeczywistością

Ta szkoła także zmienia się i dostosowuje do nowej rzeczywistości. Otwiera nowe kierunki kształcenia, żeby podążać za potrzebami rynku pracy. Najnowszym kierunkiem kształcenia jest technik transportu drogowego, ale pierwsi uczniowie tego kierunku studniówkę i maturę będą mieli za kilka lat. Szkoła reklamuje się jako ta, która jest konkurencyjna dla placówek krakowskich. Posiada internat z nowoczesnym wyposażeniem, Jednocześnie zapewnia większe bezpieczeństwo i lepszą atmosferę pracy oraz odpowiednie zaplecze w postaci nowoczesnych pracowni.

Obecne kierunki kształcenia

W ZSP w Giebułtowie uczniowie uczą się w technikach i szkołach branżowych:

  • Technik transportu drogowego (zawód o istotnym zapotrzebowaniu w Małopolsce)

  • Technik Eksploatacji Portów i Terminali (z możliwością odbycia praktyki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice)

  • Technik Hotelarskie (z możliwością odbycia praktyki w hotelach w Krakowie i pod Krakowem)

  • Technik Usług Fryzjerskich (z innowacją: wizaż, zdrowie i kreowanie wizerunku)

  • Szkoła Branżowa I stopnia (wielozawodowa - z możliwością wyboru zawodu z 25 dostępnych w szkole).

Historia szkoły w Giebułtowie

Szkoła powstała 1 września 1967 roku jako Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Giebułtowie. Potem przechodziła przemiany, na jej bazie utworzono Państwowe Technikum Rolnicze, następnie Zespół Szkół Rolniczych (a w nim: Technikum Rolnicze, Policealne Studium Mechanizacji Rolnictwa i filialne Zasadnicze Szkoły Rolnicze w Czatkowicach koło Krzeszowic, Sułoszowej i Michałowicach). Następnie powołano Policealne Studium Hodowlane, a potem Zaoczne Technikum Rolnicze.

W 1986 istniejącemu w Giebułtowie Zespołowi Szkół Rolniczych nadano imię Wincentego Witosa. Szkoła przechodziła kolejne przemiany kształcąc rolników, ogrodników, ludzi agrobiznesu, usług technicznych. Potem powstała tu Zaoczna Szkoła Policealna kształcącą techników informatyków, potem techników architektury krajobrazu, techników hotelarstwa, w końcu techników eksploatacji portów i terminali oraz w najnowszym kierunku techników transportu drogowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska