Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krakowska Fundacja Filmowa uruchamia platformę Video On Demand z płatnymi projekcjami dokumentów i krótkich metraży

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
"Koszerna plaża"
"Koszerna plaża" Materiały prasowe
Po zorganizowaniu 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który w całości, jako pierwszy w Polsce, odbył się w internecie, Krakowska Fundacja Filmowa rozpoczyna nowy wirtualny projekt - KFF VOD. Każdego miesiąca, najciekawsze filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe fabuły, będą udostępnione widzom online przez kilka dni. Wśród nich hity ostatniej edycji Festiwalu, kultowe filmy sprzed lat oraz premiery. Za ich obejrzenie trzeba będzie jednak zapłacić.

FLESZ - Rewolucja w prawie drogowym

- Podejmując niełatwą decyzję o realizacji tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego w sieci, postanowiliśmy stworzyć własną platformę streamingową, dzięki czemu zyskaliśmy pełną niezależność. Zaskakująco wysoka frekwencja podczas festiwalu oraz napływające nieustająco głosy publiczności skłoniły nas, by istniejące już narzędzia wykorzystać także w okresie międzyfestiwalowym. Tak powstało KFF VOD - comiesięczny przegląd festiwalowych filmów - tłumaczy Barbara Orlicz-Szczypuła, dyrektorka biura programowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

- Wiele z filmów, które prezentujemy na Festiwalu, rzadko trafia do szerszej dystrybucji. Dla ich twórców szczególnie trudny jest ten pandemiczny rok, gdyż wiele wydarzeń filmowych zostało odwołanych. Dzięki naszej inicjatywie ponownie udostępnimy widzom tytuły, które cieszyły się wyjątkowym uznaniem, ale też damy możliwość obejrzenia ich w nowych kontekstach - dodaje Krzysztof Gierat, dyrektor festiwalu.

KFF VOD rozpocznie się prezentacją filmów dokumentalnych o kobietach. Wśród nich zwycięzca tegorocznej nagrody publiczności “Autoportret” (reż. Katja Høgset, Margreth Olin, Espen Wallin) o dotkniętej anoreksją norweskiej fotografce, dla której sztuka staje się formą autoterapii. W dokumencie “Koszerna plaża” w reżyserii Karin Kainer zajrzymy za wysokie mury niezwykłej plaży w Tel Awiwie, która stanowi azyl dla ortodoksyjnych mieszkanek miasta spragnionych morskich kąpieli. Bohaterki filmu “Lili” (reż. Peter Hegedus) to kobiety-matki, które łączy znacznie więcej niż tylko więzy krwi - rodzinna trauma porzucenia, dziedziczona z pokolenia na pokolenie.

Filmy w cyklu “Kobiety” będą udostępnione online na terenie Polski w terminie od 26-28 sierpnia 2020 roku na stronie www.krakowfilmfestival.pl. Jednorazowy dostęp w cenie 14 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24 godziny. Kolejne projekcje za miesiąc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska