Sytuacja na rynku pracy w 2023 roku

Krakowski Festiwal Filmowy to przestrzeń, gdzie wybitni i uznani filmowcy z całego świata spotykają się z debiutantami, a publiczność staje oko w oko z twórcami i bohaterami filmów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino - w kameralnych salach krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online. Serce dokumentu i krótkiego metrażu zawsze późną wiosną bije w Krakowie.
W programie przyszłorocznej edycji znajdzie się ok. 200 filmów z całego świata, w tym ponad 100 premier światowych i polskich, a festiwal odbędzie się w kinach od 28 maja do 4 czerwca i w Internecie od 2-18 czerwca. Filmy zostaną zaprezentowane w ramach czterech konkursów: trzech konkursów międzynarodowych (dokumentalny, krótkometrażowy i DocFilmMusic), w konkursie polskim oraz w licznych cyklach pozakonkursowych i pokazach specjalnych.
"Poprzez filmy przyjrzymy się z bliska fascynującym sytuacjom i poznamy nieznane fakty z historii, odwiedzimy odległe miejsca i zajrzymy w niedostępne rejony, ale przede wszystkim staniemy oko w oko z niezwykłymi bohaterami i staniemy się świadkami ich niesamowitych losów. W centrum filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest człowiek i jego własna opowieść" - zapowiadają organizatorzy.
Gościem specjalnym kolejnej edycji będzie kinematografia hiszpańska. W ramach cyklu "Fokus na Hiszpanię" zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe z Hiszpanii oraz program dla dzieci i młodzieży. Przedstawiciele branży filmowej Hiszpanii i Polski podczas festiwalowych spotkań będą mieli okazję nawiązać kontakty w zakresie koprodukcji.
Plenerowe pokazy sekcji "Dźwięki muzyki" w Kinie pod Wawelem to gratka dla widzów spragnionych dobrej muzyki, wybitnego kina i pięknych okoliczności przyrody. W przyszłym roku plenerowe kino ponownie zawita także do Nowej Huty. Tradycyjnie w programie Festiwalu znajdzie się również sekcja "Docs+Science" – pokazy fascynujących filmów naukowych.
Jak zawsze czekają nas także projekcje filmów nagrodzonych na partnerskich festiwalach, najciekawsze polskie filmy dokumentalne autorstwa zarówno młodych twórców, jak i uznanych reżyserów w ramach "Panoramy polskiego dokumentu". "Kids&Youth. Kino dla młodych" to filmowy przegląd dla najmłodszych widzów. W programie także najgłośniejsze dokumenty minionego roku z najróżniejszych zakątków świata oraz fascynujące produkcje europejskie.
Ważną częścią Festiwalu jest KFF Industry - największa w Polsce platforma spotkań dla branży dokumentalnej i animowanej. Każdego roku w konferencjach, debatach, warsztatach, prezentacjach projektów w różnych fazach procesów produkcyjnych czy w targach filmowych bierze udział 1000 gości z całego świata. W programie znajdzie się m.in. sesja Doc Lab Poland, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.
W ramach cieszącego się ogromnym zainteresowaniem widzów cyklu KFF TALKS, ponownie ponownie odbędą się w Krakowie debaty i dyskusje o kondycji współczesnego świata.
Karnety i vouchery można kupić tutaj: https://www.krakowfilmfestival.pl/63-kff/bilety-i-karnety-63-kff/
- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie