Krzysztof Piątek zdobył gola w derbach Genui, a Genoa zremisowała z Sampdorią

Jacek Żukowski
Krzysztof Piątek (Genoa)
Krzysztof Piątek (Genoa) Facebook/Genoa
Krzysztof Piątek, były piłkarz Cracovii, aktualnie gracz Genoi, strzelił bramkę z rzutu karnego w 17 min spotkania z Sampdorią. Derbowy mecz zakończył się remisem 1:1.

To 10. trafienie napastnika w tym sezonie. Były napastnik Cracovii miał przerwę w strzelaniu bramek. W pierwszych siedmiu kolejkach włoskiej Serie A zdobył dziewięć goli, a potem w pięciu kolejnych nie trafił do siatki rywali ani raz.

W derbowym spotkaniu został sfaulowany przez bramkarza rywali Emila Audero i potem wykorzystał rzut karny. Znany z perfekcyjnie wykonywanych "jedenastek" w Cracovii, pewnie strzelił i doprowadził do wyniku 1:1. Wcześniej bowiem gospodarze stracili gola w 8 min po strzale Fabio Quagliarelli. Pod koniec pierwszej połowy Piątek miał szansę na zdobycie drugiego gola, ale jego strzał z bliska obronił bramkarz.

Po przerwie Piątek był aktywny, szukał drugiej bramki, ale nie udało mu się trafić do siatki rywali.

Derby miały swoją temperaturę, z ławki rezerwowych został wyrzucony trener gospodarzy Ivan Jurić.
W zespole gości cały mecz zagrał inny reprezentant Polski - Bartosz Bereszyński. Oba zespoły przerwały pasmo porażek, przed tym meczem obie drużyny przegrały trzy kolejne mecze.

Polacy podbijają Włochy. Tylu ich tam jeszcze nigdy nie było. Sprawdź, kto walczy w Serie A oraz w Serie B [ZDJĘCIA]