Licea i technika w Małopolsce zachodniej utrzymały poziom i dobre miejsca w rankingach "Perspektyw", mimo trudnego pandemicznego roku

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Kolejny raz powody do radości po opublikowaniu rankingu "Perspektyw" mają w LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach
Kolejny raz powody do radości po opublikowaniu rankingu "Perspektyw" mają w LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach
Udostępnij:
Miniony rok był trudny dla szkół. Obostrzenia pandemiczne i związana z tym nauka zdalna lub hybrydowa były ogromnym wyzwaniem dla uczniów i nauczycieli. Tym bardziej w wielu liceach i technikach Małopolski zachodniej cieszą się, że udało się im utrzymać wysoki poziom.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Coroczny ranking liceów i techników publikowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” pokazuje statystyczny obraz szkół średnich. Najnowszy potwierdził dobre notowania placówek z powiatów Małopolski zachodniej.

W Wadowicie znów mają powody do radości

W przypadku liceów pod uwagę brane były sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W tej kategorii znów sukces święciło I Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity w Wadowicach, które zajęło 9 miejsce w całej Małopolsce i 111 w kraju, sięgając kolejny raz po „Złotą tarczę”.

- Nie odpuszczamy, udało nam się wypracować system, który sprawdził się także w warunkach nauki on-line. Oczywiście podstawą są w tym przypadku chęci uczniów, którzy mogą liczyć na swoich nauczycieli

– nie kryje satysfakcji Janina Turek, dyrektor wadowickiego liceum.

Ogromne zaangażowanie nauczycieli w bardzo trudnym czasie pandemii było szczególnie istotne. Jak podkreśla Janina Turek, każdy z uczniów w jej szkole dostaje szansę na zdobycie wiedzy, która pozwoli spełniać im swoje marzenia, tak jak w przypadku jednej z tegorocznych absolwentek z porażeniem mózgowym, która dostała się na architekturę. Wszyscy ze 164 ubiegłorocznych maturzystów w LO im. Wadowity zdało egzamin dojrzałości w pierwszym terminie, co pod tym względem dało szkole 8 lokatę w Małopolsce i 106 w kraju.

Pierwsza „Złota tarcza” dla LO im. Konarskiego w Oświęcimiu

Powody do radości mają także w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Konarskiego w Oświęcimiu, które pierwszy raz zdobyło „Złotą tarczę” w rankingu „Perspektyw”. - Cieszy fakt, że poprawiamy się z roku na rok – mówi Jolanta Bąk, dyrektor popularnego w Oświęcimiu „Konara”, który zajął 20 miejsce w Małopolsce i 199 w kraju.
Jak dodaje, na ten sukces pracuje cała społeczność szkolna począwszy od pierwszej klasy. W ten sposób m.in. cała grupa, która rozpoczyna tutaj naukę kończy w komplecie szkołę. W ub. było 167 absolwentów i wszyscy z powodzeniem zdali maturę.

Tradycyjnie już powody do zadowolenia mogą mieć także w I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, które zajęło 27 lokatę w Małopolsce i 293 w kraju. Siłą tej szkoły byli m.in. olimpijczycy. Wyniki uczniów w olimpiadach przedmiotowych dały jej 8 miejsce w zestawieniu wojewódzkim i 96 w ogólnopolskim.

Szkoły średnie z regionu dobrze wypadły także w kategorii techników. W tym przypadku oprócz wyników matur i olimpiad brane były pod uwagę egzaminy zawodowe. Wysoki poziom potwierdziły placówki z powiatu wadowickiego, szczególnie Technikum nr 2 im. Ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, zajmując 11 miejsce w wojewódzkie i 57 w kraju.

Utrzymuje dobre notowania Technikum Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. W tegorocznym rankingu 17 w województwie i 121 w kraju. Z wyników mogą cieszyć się także m.in. Technikum nr 1 Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu, które było 19 w Małopolsce i 147 w kraju.

FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA

FLESZ - Koronawirus. Jak się przed nim uchronić

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie