Liga włoska. AC Milan nie zagra w Lidze Mistrzów! Krzysztof Piątek bez gola

Piotr Szymański
AC Milan nie zagra w kolejnym sezonie w Lidze Mistrzów
AC Milan nie zagra w kolejnym sezonie w Lidze Mistrzów East News
Liga włoska. Niesamowita końcówka sezonu w Serie A. Ostatecznie do Ligi Mistrzów awansowały Atalanta Bergamo oraz Inter Mediolan. Wielkim przegranym AC Milan, który musi się zadowolić grą w Lidze Europy.

By myśleć o awansie do Ligi Mistrzów AC Milan musiał wygrać na wyjeździe ze SPAL. Ta sztuka się udała, ale wcale nie było łatwo. Bohaterem spotkania został Franck Kessie, którzy zdobył dwie bramki i dołożył asystę. Zwycięski gol dla mediolańczyków padł z rzutu karnego podyktowanego za faul Thiago Cionka na Krzysztofie Piątku. Kilkanaście minut wcześniej polski obrońca gospodarzy popisał się asystą przy bramce wyrównującej.

2:3 - Franck Kessie (k.) 66'

Milan zrobił swoje, ale komplety punktów zainkasowały też jego bezpośredni rywale, czyli Atalanta Bergamo oraz Inter Mediolan. Drogę z nieba do piekła przebył Domenico Berrardi, który najpierw zdobył bramkę na 1:0 dla Sassuolo, a potem w doliczonym czasie pierwszej połowy dostał czerwoną kartkę. Po przerwie Atalanta wykorzystała przewagę liczebną i wbiła rywalowi dwa gole.

Atalanta Bergamo - US Sassuolo 3:1

Bramki:
0:1 - Domenico Berardi 19'
1:1 - Duvan Zapata 35'
2:1 - Alejandro Gomez 53'
3:1 - Mario Pasalić 65'

Świetny mecz obejrzeli kibice w Mediolanie, gdzie Inter podejmował broniące się przed spadkiem Empoli. W bramce przyjezdnych cuda wyczyniał Bartłomiej Drągowski, który obronił nawet rzut karny. Decydujące trafienie w 81. minucie było jednak autorstwa Radji Nainggolana. Nerazzurri zakończyli sezon na 4. miejscu, a Empoli pożegnało się z Serie A.

Inter Mediolan - Empoli FC 2:1